Pokemon Go – darmowa gra pomaga stacjonarnym sklepom zwiększyć sprzedaż

Oto w jaki sposób wykorzystać darmową grę w celach marketingowych. Pokemon Go dla biznesu.

Pokemon Go jest niewątpliwym fenomenem na skalę światową. Dziś dowiadujemy się, że pomaga zarówno w małym jak i dużym biznesie. W poprzednim tygodniu jedna z amerykańskich pizzerii zwiększyła sprzedaż tylko dlatego, że ludzie zaczęli szukać pokemonów w jej pobliżu. Dziś z kolei szef sieci sklepów z grami GameStop informuje, że gra również pomogła jego firmie.

CEO firmy Paul Raines podaje, że setki jego sklepów zostało Poke Stops i Gyms, które przyciągają teraz więcej osób do marketów, dzięki czemu udaje się zwiększyć sprzedaż. Ludzie zaczynają bowiem szukać w nich pokemonów z gry. Jak dokładnie wykorzystał ten fenomen sklep?

Popatrzyliśmy na nasze 462 sklepy w ostatni weekend i zauważyliśmy, że ludzie szukają w nich pokemonów. Zorganizowaliśmy więc kilka imprez rodzinnych, dzięki czemu nasza sprzedaż zwiększyła się o 100% – zdradza CEO GameStopu.

Nie wiemy jednak do jakich wartości odnosi się wspomniane 100%, ale mimo wszystko taki wzrost sprzedaży, nawet jeśli mowa tutaj o jednym konkretnym wycinku oferty tak dużego sklepu, robi wrażenie. Domyślać się możemy, że przede wszystkim udało się zwiększyć sprzedaż różnych gadżetów i pokrewnych gier z pokemonami, ponieważ GameStop jest największym dystrybutorem na świecie akcesoriów i zabawek z tymi popularnymi stworkami. Ponadto w sklepie GameStop można dostać karty doładowujące do telefonów oraz iTunes. Zapewne posiadacze komórek i tabletów z darmową grą Pokemon Go, skusili się przy okazji łapania potworków na tego rodzaju karty.

Pokémon Go już w Polsce

Pokémon Go można od 16 lipca pobrać legalnie w naszym kraju na sprzętach mobilnych. Dostać ją można w AppStore oraz Google Play. To gra w której szukamy tytułowych pokemonów, ale nie na wirtualnych mapach, a w prawdziwym świecie. Produkcja wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości, zatem konkretnego stworka można spotkać na przykład w pobliskim parku czy innym znanym nam miejscu. Wystarczy tylko odpalić aplikację, która nałoży pokemona na obraz kamery smartfona lub tableta. Oczywiście jak to przystało na grę z pokemonami, gracze mogą również rywalizować ze sobą i walczyć. Najważniejszym elementem jest jednak kolekcjonowanie pokemonów.

Jak działa Pokemon GO? Materiał wyjaśniający:

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.