Pojawią się mocniejsze wersje Xboksa One i PS4?

Jeden z najbardziej znanych dziennikarzy naszej branży sądzi, że Microsoft oraz Sony mogą podjąć kroki, które niekoniecznie spodobają się samym graczom.

Geoff Keighley – bo o nim mowa – podczas podcastu dla The Inner Circle podzielił się swoimi przypuszczeniami dotyczącymi przyszłości konsol. Według niego cykl życia ósmej generacji może być o wiele krótszy niż last-genów. Chyba, że producenci zdecydują się na wzmocnienie swoich sprzętów.

Odchudzone wersje obu konsol zapewne pojawią się w ciągu najbliższych lat, lecz najciekawsze jest to, czy zobaczymy ten sam hardware, czy np. Microsoft powie, że chce poprawić układ graficzny – mówi Keighley.

Pamiętajmy, że gigant z Redmond zdecydował się na poprawki w przypadku X360. Co prawda nie było to poprawienie mocy konsoli, lecz dodanie do niej portu HDMI, który pojawił się w nowszej wersji. Chyba nie trzeba mówić, jak przyjęły to osoby, które kupiły sprzęt wcześniej bez wspomnianego złącza.

Oczywiście to jedynie przypuszczenia, lecz Geoff Keighley twierdzi, że Xbox One w wersji Slim mógłby dostać lepszą pamięć oraz układ graficzny, co znacznie zwiększy osiągi sprzętu. Podobnie może być z PS4.

Według dziennikarza Sony i Microsoft muszą po prostu coś zrobić, by za kilka lat nie wypadać blado przy pecetach, a nawet przy urządzeniach mobilnych. Dopalone Xbox One i PlayStation 4 byłyby oczywiście kompatybilne z obecnymi wersjami konsol, lecz nowe tytuły wyglądałyby na nich o wiele lepiej (w końcu 60 fps-ów w każdej grze?).

Jak sądzicie – przewidywania Keighley’ego mogą się spełnić? Osobiście trochę w to wątpię. Zamysłem konsol jest przecież zamknięta i niezmienna struktura i tylko wyjątki (Nintendo New 3DS) się z tego szeregu wyłamują.

Jakie jest Wasze zdanie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: