Pogoda na majówkę 2022. Zaplanujcie sobie czas na granie i wypoczynek

pogoda na majówkę 2022 - słońce na pomarańczowym niebie
Newsy

Nadchodzi wyczekiwany przez wiele osób długi weekend i pora go sobie dobrze zaplanować. Oto pogoda na majówkę 2022.

W ciągu najbliższych dni znajdzie się sporo okazji do odpoczynku pod pogodnym niebem, ale nie zawsze będzie idealnie. Pogoda na majówkę 2022 jednych ucieszy, a innych mocno rozczaruje – zależy gdzie mieszkacie lub zamierzacie wypoczywać.

Piątek 29.04.2022

Nie będzie dobrze, nie będzie źle – można więc powiedzieć, że zapowiada się średnio. IMGW podaje, że czeka nas umiarkowane zachmurzenie, które na wschodzie może przerodzić się w duże i być może zaskoczy deszczem. Nie będzie jednak zimno: na wschodzie Polski należy spodziewać się do 13°C, a na zachodzie do 17°C. Jeśli jednak wybieracie się nad morze lub na Podhale, przygotujcie się na temperaturę w okolicach 11°C. Temperatura minimalna ma wynosić od –1°C na Pojezierzu Pomorskim oraz w rejonie Kaszub do około 5°C w centrum i na zachodzie kraju.

Sobota 30.04.2022

W całym kraju mamy doświadczyć pogodnego nieba i jedynie na wschodzie i w centrum Polski mogą pojawić się lekkie opady deszczu. Znajdzie się też miejsce poranne przymrozki na północy i północnym wschodzie, a temperatura minimalna ma sięgać od –1°C na Kaszubach oraz Pojezierzu Pomorskim do 5°C na południowym wschodzie i w centrum. Temperatura maksymalna wyniesie od 10°C do 13°C.

Niedziela 1.05.2022 i poniedziałek 2.05.2022

To chyba najlepszy (bo najcieplejszy) dzień na świętowanie majówki. Koniec obecnego i początek przyszłego tygodnia będą wyglądać podobnie. Czeka nas umiarkowane, miejscami duże zachmurzenie, a po południu należy spodziewać się delikatnych i najczęściej przelotnych opadów deszczu z możliwymi burzami na wschodzie kraju. Temperatura minimalna wyniesie od 2°C do 4°C, a maksymalna od 14°C do 18°C. Nieco chłodniej może być jednak nad morzem, gdzie temperatura może się wahać między 9°C a 11°C.

Wtorek 3.05.2022

Zakończenie majówki będzie nieco chłodniejsze, ale i tak całkiem pozytywne. Choć można liczyć na pogodne niebo i brak opadów, nie będzie zbyt ciepło. Temperatura minimalna ma wynosić od 5°C do 7°C, a maksymalna od 12°C do 15°C. Nad morzem nieco chłodniej, bo od 8°C do 11°C.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij: