DualShock 4 - podrabiane kontrolery - PG

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Podrabiane pady DualShock 4 i inne elektrosprzęty o wartości 140 tys. złotych zabezpieczone w Koszalinie

Policjanci z Koszalina natrafili na podrabiany sprzęt elektroniczny, którego wartość wyliczana jest na blisko 140 tys. złotych. W jego skład wchodzą między innymi kontrolery DualSchock 4.

Jak informuje koszalininfo.pl, policjanci z Wydziału PG skontrolowali punkt handlowy na terenie Koszalina, dzięki któremu można było nabyć drogą fizyczną lub elektroniczną akcesoria z logami wielu renomowanych i znanych firm. Na ich liście znalazło się łącznie 500 sztuk ładowarek, słuchawek oraz kontrolerów do gier (w tym pady DualShock 4). Poniżej możecie zobaczyć garść fotografii przedstawiających skalę wydarzenia.

Wytłoczki do podrabianych kontrolerów DualShock 4
podrabiane kontrolery DualShock 4
podrabiane słuchawki
Źródło: koszalininfo.pl

W związku z zaistniałą sytuacją został zatrzymany 35-letni właściciel sklepu, który usłyszy zarzuty. W przypadku stwierdzenia dokonania przestępstwa może mu grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Podrabiane gamepady to bolączka rynku gamingowego. Niestety, na niejednej aukcji w polskich oraz zagranicznych serwisach sprzedażowych można natrafić na nieoryginalne kontrolery, które są niewiele tańsze od tych oryginalnych. Wielokrotnie zdarzyło się, że niczego nieświadomi konsumenci w ten sposób nabyli towar, który nielegalnie trafił do sprzedaży. W związku z tym niezwykle cieszy mnie fakt, że udało się ukrócić jeden z takich procederów mających miejsce na rodzimym rynku.

To nie pierwszy raz, gdy piszę o zabezpieczeniu sprzętu PlayStation przez policjantów. Jeszcze niedawno omawiałem sprawę PS4, które były w nielegalny sposób wykorzystywane do kopania kryptowalut. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%