Nowe studio PlayStation robi coś innowacyjnego. Pierwsze wieści o grze Haven

PlayStation Studios Haven
Newsy PS5

Studio Haven to najświeższy z dużych nabytków PlayStation. Jego szefowa, Jade Raymond, podzieliła się świeżymi informacjami o zespole i jego pierwszej produkcji.

Liczba deweloperów pracujących w Haven przekroczyła 100 osób. Studio składa się w dużej mierze z doświadczonych twórców, którzy pracowali wcześniej w takich firmach jak Ubisoft czy Google. Warto wspomnieć, że sama Raymond pracowała wcześniej przy takich markach jak Assassin’s Creed i Watch Dogs.

Jestem podekscytowana mogąc ogłosić, że właśnie przekroczyliśmy liczbę 100 członków zespołu w Haven. Ostatnio do zespołu dołączyło kilku wyjątkowych inżynierów zajmujących się chmurą, w tym Jalal El Mansouri, który był architektem technicznym w Rainbow Six Siege i był częścią zespołu w Google prowadzącego techniczną wizję tworzenia gier w chmurze. Naszym celem jest utrzymanie atmosfery małego studia i jednoczesne dodawanie kluczowych talentów.

– powiedziała Jade Raymond w rozmowie z przedstawicielem Sony

Jade Raymond twierdzi, że zespół przygotowuje innowacyjny projekt. Zasugerowano to już wcześniej, kiedy potwierdzono, że przy pierwszej grze Haven pomaga sam projektant PS5, Mark Cerny.

Z radością mogę się podzielić, że gra sprawia już frajdę! Gramy każdego dnia i to nas inspiruje do dalszych działań. Nasz obecny projekt będzie pierwszą grą Haven i naszą pierwszą nową marką dla PlayStation. Chcemy dostarczyć najlepszą grę, jaką tylko możemy. Poprzeczka jest wysoko postawiona, ale mamy świetny zespół i wierzymy, że uda nam się stworzyć coś innowacyjnego, w co ludzie będą chcieli zagrać.

Nie wiadomo, kiedy studio Haven zaprezentuje światu swój debiutancki projekt. Wiele wskazuje na to, że gra jest na dość wczesnym etapie rozwoju i jej premiera może być odległa o parę lat. Póki co warto zaczekać na więcej konkretów.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie