PlayStation pozwane przez graczy. PS5 mają ukrytą wadę?

PlayStation z oficjalnym wynikiem sprzedaży PS5. Zyski znacząco spadły
Newsy PS5

PlayStation może mieć kłopoty. Gracze z USA pozwali Sony za sprzedawanie konsol z rzekomą wadą fabryczną i ukrywanie tego faktu przed graczami.

Jak podaje Metro, Christina Trejo ze stanu Illinois złożyła pozew zbiorowy przeciwko Sony w imieniu posiadaczy konsoli PlayStation 5. Producent urządzenia jest oskarżany o celowe ukrywanie wady fabrycznej sprzętu, która sprawia, że konsola może się wyłączać w trakcie rozgrywki, co może poskutkować utratą stanu zapisu lub nawet uszkodzeniem oprogramowania sprzętu.

Dowody są… niezbyt mocne. Christina Trejo odnosi się do wpisów w mediach społecznościowych oraz recenzji ze sklepów, którymi podzielili się poszkodowani gracze. Dodatkowo wymieniono artykuły z instrukcjami naprawy występujących błędów. Najnowszy artkuł z taką instrukcją miał pojawić się kilka tygodni temu, co ma wskazywać, że problem z wyłączającą się konsolą wciąż nie został naprawiony.

Warto zwrócić uwagę, że Sony uznaje problemy z crashowaniem się konsoli jako mogące kwalifikować się do naprawy w ramach gwarancji. Metro wskazuje również, że pozew Trejo zawiera potwierdzenie tego, że Sony faktycznie przyjmuje konsole z taką usterką do naprawy w ramach gwarancji producenta.

Choć na całą sprawę trzeba patrzeć z przymrużeniem oka (jak na każdy tego typu pozew w USA), warto mieć ją na oku. Na ten moment warto wstrzymać się z osądem. Jeśli PlayStation przegra sprawę, będzie musiało wypłacić graczom odszkodowanie o nieokreślonej jeszcze.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie