PlayStation jest przygotowane na podniesienie cen gier, usług i sprzętu

PlayStation przygotowane na podniesienie cen niemal wszystkiego
Newsy PS4 PS5

PS5, sprzęt peryferyjny, gry wideo, a nawet subskrypcja PS Plus mogą podrożeć. PlayStation jest już “gotowa do podniesienia cen, o ile będzie to uzasadnione i konieczne”.

W ubiegłym roku Sony oficjalnie zaskoczyło wszystkich, bo wyprzedający się na pniu sprzęt podrożał. Może nie była to drastyczna różnica, ale jednak. Sytuacja wygląda tym bardziej kiepsko, że firma już teraz przymierza się do kolejnych podwyżek. Konsumenci mogą na tym stracić, o ile okaże się to “uzasadnionei konieczne”. Czy to po prostu ładne nazewnictwo chęci większego zarobku?

Jak podaje serwis TweakTown, w trakcie niedawnego spotkania z inwestorami, o potencjalnych podwyżkach poinformował Jim Ryan, szef PlayStation. Zapytano go o możliwe podniesienie cen w celu podniesienia wskaźnika LifeTime Value (LTV) użytkowników PlayStation.

Zapewne wiecie, że zdecydowaliśmy się podnieść cenę PS5 wszędzie poza Stanami Zjednoczonymi. Jesteśmy przygotowani na podjęcie takich kroków, gdy uważamy, że są one uzasadnione i konieczne, i stale rozważamy ceny naszego sprzętu, naszych gier i usług, w tym PlayStation Plus. Jesteśmy bardzo skupieni na tym, jak zmaksymalizować wartość życiową naszych użytkowników.

– zauważył Jim Ryan

Prezes oddziału gamingowego stwierdził również, że firma nieustannie przygląda się “cenom naszych produktów i usług, czy to w kontekście konkurencji, sytuacji makroekonomicznej, czy też wartości, jaką naszym zdaniem te produkty i usługi zapewniają”. W praktyce nie oznacza od razu podwyżki. Z drugiej strony oznacza, że firma cały czas rozpatruje taką ewentualność; nikt nie powinien się dziwić, że trzeba będzie płacić jeszcze więcej. Szczególnie w obliczu obecnej inflacji. Giganci jak Take-Two, Capcom czy Nintendo również zdecydowali się podnieść niedawno ceny za niektóre swoje produkty z tego samego powodu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie