playstation patent - dwa kontrolery dualsense i emoji uśmiechu ze łzami na środku

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

PlayStation przeskanuje graczom twarz. To pomysł na nowy kontroler do PS5

PlayStation zarejestrowało kolejny, ciekawy patent. Tym razem mowa o technologii tworzenia emoji na podstawie skanowania naszej twarzy. Co ciekawe, w dokumencie wskazano, że źródłem skanu miałaby być kamera wbudowana w kontroler.

W ostatnich tygodniach PlayStation rejestruje zawrotną ilość patentów. Jeszcze niedawno pisaliśmy dla Was o „samoprzechodzących się grach”, a tym razem przychodzimy z kolejną, ciekawą technologią. Dzięki niej moglibyśmy szybko tworzyć emotikony na podstawie mimiki naszych twarzy. W związku z tym proces byłby dynamiczny i informowałby na żywo o emocjach, które by nam w danym momencie towarzyszyły.

Patent PlayStation - kontroler z kamerką, która skanuje twarz i tworzy emoji

Warto wspomnieć, że wspomniany patent przewiduje dwa rodzaje sposobu działania tworzenia emoji. Po pierwsze poprzez wyszukiwanie podobnych emotikonek we wbudowanej już bazie. Po drugie w formie tworzenia „w locie” nowych na podstawie obrazu z kamery.

Szczerze mówiąc, widzę w tej niepozornej technologii spory potencjał. Jeżeli gracze wyraziliby zgodę, ich twarze mogłyby być skanowane w kluczowych momentach gier multiplayer i wzajemnie wysyłane innym graczom, np. podczas zabójstwa w Call of Duty. W Warzone przecież już słyszymy przeciwnika podczas zdobycia na nim kolejnego killa. Oprócz tego nie widzę problemu, by w grach MMO postacie wyświetlały na swoich twarzach mimikę swoich właścicieli.

Ciekawi mnie jednak fakt, o jakim kontrolerze mowa we wniosku patentowym. Wydaje mi się, że nie dotyczy on jedynie usprawnionego DualSense, a także nowych gogli PS VR. Choć to, czy gogle do technologii VR są kontrolerem, jest kwestią sporną, to wielu przyzna mi rację, że przecież sterują kamerą, dlatego jednak coś „kontrolują”.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się