PlayStation zgarnęło patent, który może ułatwić życie wielu graczom

PS VR2 - State of Play - Nowe gry na PS4 i PS5 - logo PlayStation na tle niebieskiego wybuchu - PG
Newsy

Jeśli gracie na konsoli PlayStation, z pewnością irytuje Was wpisywanie dłuższych słów lub całych zdań przy pomocy kontrolera. Sony wreszcie znalazło na to sposób… z którego producenci smartfonów korzystają od wielu lat.

Na stronie United States Patent and Trademark Office pojawił się dokument złożony przez Sony Interactive Entertainment. Szczegółowo opisuje on sposób wpisywania tekstu poprzez „rysowanie” pojedynczych liter na panelu dotykowym kontrolera DualShock 4 z PS4. Rozwiązanie to pozwoliłoby graczom na stosunkowo szybkie pisanie bez konieczności mozolnego nawigowania po wirtualnej klawiaturze przy pomocy gałek analogowych.

Patent PlayStation
Źródło: USPTO

Tradycyjnie przypominam, że otrzymanie patentu nie oznacza rychłego wprowadzenia danej funkcji do konsoli. Niektóre patenty są składane ze sporym wyprzedzeniem z możliwością ewentualnego wykorzystania w przyszłości. Oczywiście niewykluczone, że wpisywanie tekstu poprzez rysowanie liter na panelu dotykowym kontrolera pojawi się w jednej z nadchodzących aktualizacji PS4 i PS5, ale na ten moment nie jest to nic pewnego.

Zastanawiające jest jednak to, że PlayStation tak późno zainteresowało się opisywanym rozwiązaniem. Jak już wspominałem, podobne funkcje są wykorzystywane w smartfonach od dawna. Nie każdy jest ich fanem, ale faktem jest, że podobna opcja mogła pojawić się na konsolach Sony już dużo wcześniej.

Wpisywanie tekstu na konsolach jest problemem od zawsze. Niby miło widzieć, że producenci kombinują z nowymi rozwiązaniami, ale moim zdaniem najlepszą opcją od zawsze była i dalej jest zewnętrzna klawiatura. Ciężko wymyślić coś wygodniejszego.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie