Najczęściej pobierane gry z PS Store w 2022 roku. Coroczne szlagiery na szczycie

Aktualizacja do PS5 i PS4. Sony ulepsza obie generacje
Newsy PS4 PS5

PlayStation pochwaliło się zestawieniem najczęściej pobieranych gier z PS Store w 2022 roku. Na szczycie listy same hity, ale w top 10 mamy mnóstwo „pewniaków”.

Gracze narzekają na „kalki” pokroju Call of Duty czy FIFA, ale i tak najchętniej je kupują. Dowodzi tego lista opublikowana przez PlayStation. Firma chwali się top 20 grami w PS Store minionego roku.

PlayStation – najpopularniejsze gry cyfrowe w 2022 roku na PS4 i PS5

Na blogu PlayStation pojawiły się dwie ciekawe listy. Znajdziemy na nich 20 najpopularniejszych gier pobieranych z PS Store w 2022 roku. Osobne zestawienie opublikowano dla PS4, jak i PS5. Raczej zaskoczeń zbyt wielkich nie ma, ale cieszy, że znajdziemy tu parę naprawdę wartych uwagi „indyków”. Oczywiście na wyższych pozycjach znajdują się coroczne szlagiery z takich serii jak FIFA, Call of Duty czy NBA.

Nie mówię, że to źle, bo akurat FIFA 23 i Modern Warfare II okazały się naprawdę świetnymi produkcjami. Mimo wszystko gracze często narzekają na „odgrzewane kotlety”, które i tak kupują najchętniej. Lista dla USA i Kanady wygląda zupełnie inaczej niż dla Europy. Okazuje się, że Europejczycy z PS5 lubują się w piłce nożnej i w strzelaniu do wrogów, ale zainteresowała ich także premiera God of War Ragnarok oraz Elden Ring. Na piątym miejscu jest 10-letnie GTA V (6. na liście USA).

Top gier na PS5

Amerykanie i Kanadyjczycy nie przejmują się aż tak piłką nożną, a interesuje ich bardziej koszykówka. Do tego, bez zaskoczenia, futbol amerykański, który w Europie najwyraźniej nie przykuł uwagi zbyt wielu osób, bo Madden NFL 23 jest poza listą europejską.

Mamy tu Cyberpunka 2077, a także Dying Light 2, więc polski akcent jest. Dziwi stosunkowo niska pozycja wielkiego exclusive’a Sony, czyli Horizon Forbidden West. No i parę gier indie – Sifu, Among Us (ale tylko w Europie) czy de facto niszowe, ale niezwykle popularne Stray. Na PS4 jest podobnie, ale wyraźnie widać tendencję do ogrywania starszych tytułów – RDR2, Minecraft czy nawet The Forest i Wiedźmin 3.

Top gier na PS4

Na blogu znajdziecie również dodatkowe tabelki z grami na VR oraz free-to-play (Fall Guys królem!). Swoją drogą – wiecie, że w PS Store wystartowała nowa wyprzedaż?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie