Rewolucja od Sony. PlayStation otrzyma hologram?

PlayStation
Newsy PS5

PlayStation może za jakiś czas otrzymać wyjątkowy gadżet lub funkcję. Chodzi o hologram, nad którym coraz mocniej myśli Sony. Japońska firma weszła w posiadanie kilku patentów sugerujących rozwój tej technologii. Oznacza to, że być może jako gracze będziemy obsługiwać nasze gry w zupełnie nowy sposób. Co na ten moment wiemy o nowych rozwiązaniach producenta? Jest ciekawie.

Patenty często są w stanie sugerować nam nie tyle konkretne projekty danej firmy, ile obrany przez nią kierunek. W tym przypadku mowa o Sony, czyli gigancie, który w swoim portfolio projektów ma całą masę. Jeżeli chodzi o hologramy, to jest to technologia na tyle ekscytująca, że nie da się przejść obok niej obojętnie. Co konkretnie może mieć w planach firma i jak to wpłynie na graczy?

Sony chce wprowadzić hologramy do PlayStation

Z czym kojarzy wam się technologia hologramów — poza filmami sci-fi? Te zdecydowanie i od razu przywodzą na myśl futurystyczne obrazy, które niekoniecznie są dostępne dla nas w życiu codziennym. Technologia idzie jednak do przodu i coraz więcej producentów poszukuje swojej drogi w kierunku nowych oraz ciekawszych rozwiązań. Być może jednym z pionierów będzie Sony. Japończycy mają w garści kilka patentów sugerujących opracowywanie technologii hologramów. Czy te trafią do PlayStation?

Najnowsza dokumentacja patentowa sugeruje, że firma mocno majstruje przy interfejsie użytkownika i grach w środowisku 3D. Wykorzystanie hologramów mogłoby się odbywać jednakowo przy przeglądaniu treści (np. w menu czy dedykowanych aplikacjach), a także w samych grach — odpowiednio zaprojektowanych, oczywiście. Jedną z kluczowych funkcji miałoby być wchodzenie w interakcje z trójwymiarowymi awatarami. Zarówno swoim, jak i innych graczy.

Ważną cechą hologramów od Sony miałby być brak konieczności korzystania z headsetów i zestawów VR. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy możemy spodziewać się sprzętu obsługującego tę technologię. Pamiętajmy, że to jeden z wielu patentów. Te czasami po prostu trafiają do kosza i nie doczekują się faktycznej realizacji.

Źródło: https://gamerant.com/playstation-consoles-holographic-display/?taid=6601d0c145080900013e2215&utm_campaign=TrueAnthem-GR&utm_medium=Social-Distribution&utm_source=Twitter

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie