Jeden z dyrektorów PlayStation zwolniony po oskarżeniach o pedofilię

PlayStation - wiceprezes oskarżony o pedofilię
PS4 PS5

PlayStation zwolniło jednego ze swoich dyrektorów po oskarżeniach o pedofilię. George Cacioppo rzekomo chciał spotkać się z 15-letnim chłopcem.

Cacioppo był starszym wiceprezesem PlayStation Network. Został złapany na gorącym uczynku przez grupę People v. Peds, która zajmuje się łapaniem ludzi próbujących umówić się z nieletnimi. Schwytanie Cacioppo poprzedziły rozmowy prowadzone na portalu randkowym Grindr, których zapis opublikowała w sieci wspomniana grupa. Dodatkowo na YouTube pojawił się film, na którym widzimy byłego pracownika Sony przy okazji ustawionego spotkania. Byłego, bo firma potwierdziła w rozmowie z CNET, że Cacioppo nie pracuje już w SIE.

https://www.youtube.com/watch?v=14INdlFIe-k

Przedstawiciele grupy People v. Peds poinformowali serwis Kotaku, że sprawa nie trafiła niezwłocznie na policję. Powodem jest fakt, że amerykańskie służby niezbyt chętnie współpracują z internetowymi grupami zajmującymi się chwytaniem pedofilów. Zdecydowano się na nagłośnienie sprawy w Internecie co, jak widać, przyniosło skutek. Dodatkowo policja miała otrzymać wszystkie dowody w sprawie, ale nie wiadomo, czy wobec oskarżonego pracownika Sony zostaną wyciągnięte jakiekolwiek konsekwencje prawne.

George Cacioppo był wiceprezesem PSN od 2013 roku. Wcześniej pracował w Intuit, PalmSource Holding i Adobe.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie