PlayStation - wiceprezes oskarżony o pedofilię

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Jeden z dyrektorów PlayStation zwolniony po oskarżeniach o pedofilię

PlayStation zwolniło jednego ze swoich dyrektorów po oskarżeniach o pedofilię. George Cacioppo rzekomo chciał spotkać się z 15-letnim chłopcem.

Cacioppo był starszym wiceprezesem PlayStation Network. Został złapany na gorącym uczynku przez grupę People v. Peds, która zajmuje się łapaniem ludzi próbujących umówić się z nieletnimi. Schwytanie Cacioppo poprzedziły rozmowy prowadzone na portalu randkowym Grindr, których zapis opublikowała w sieci wspomniana grupa. Dodatkowo na YouTube pojawił się film, na którym widzimy byłego pracownika Sony przy okazji ustawionego spotkania. Byłego, bo firma potwierdziła w rozmowie z CNET, że Cacioppo nie pracuje już w SIE.

Przedstawiciele grupy People v. Peds poinformowali serwis Kotaku, że sprawa nie trafiła niezwłocznie na policję. Powodem jest fakt, że amerykańskie służby niezbyt chętnie współpracują z internetowymi grupami zajmującymi się chwytaniem pedofilów. Zdecydowano się na nagłośnienie sprawy w Internecie co, jak widać, przyniosło skutek. Dodatkowo policja miała otrzymać wszystkie dowody w sprawie, ale nie wiadomo, czy wobec oskarżonego pracownika Sony zostaną wyciągnięte jakiekolwiek konsekwencje prawne.

George Cacioppo był wiceprezesem PSN od 2013 roku. Wcześniej pracował w Intuit, PalmSource Holding i Adobe.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%