PlayStation podnosi ceny gier PC w niektórych regionach. Nawet dwukrotne podwyżki

PlayStation podnosi ceny gier na PC, nawet dwukrotnie
Newsy PC

PlayStation postanowiło podnieść ceny swoich własnych gier w wersji na PC. Podwyżki dotyczą kilku krajów, ale są bardziej niż zauważalne.

Ciche podwyżki cen, które miały przejść niezauważone? Czy może po prostu dziś normalne już zjawisko, które wymaga, aby graczy wykładali jeszcze więcej pieniędzy na gry? Nie do końca wiadomo, bo Sony nie chciało się tym chwalić, choć istnieje szansa, że wkrótce pojawi się jakiś oficjalny komunikat.

Najpierw mało pozytywne wieści pojawiły się na forum ResetEra. To tam jeden z użytkowników zauważył zmianę cen gier od studiów PlayStation w wersji na PC, a konkretnie – na Steam. Wrzucił podsumowanie, z którego wynika, że więcej będą musieli zapłacić teraz gracze z wielu różnych krajów. Cała sytuacja dotyczy Argentyny, Kanady, Chile, Chin, Kolumbii, Korei Południowej, a nawet “rodzinnego” kraju Sony, Japonii.

Niektórzy zaczęli bronić Kanady, twierdząc, że ceny te zawsze były tam aż tak wysokie. Wystarczy jednak zajrzeć na stronę na SteamDB, aby przekonać się, że faktycznie niektóre pozycje spotkały się z podwyżką. Wyższa cena zależy od konkretnego tytułu oraz regionu. Ponadto redakcja VGC potwierdza, że faktycznie jest drożej. Sackboy, God of War, Marvel’s Spider-Man oraz Returnal kosztują w Kanadzie około 10 dolarów więcej.

Najbardziej podwyżka muszą boleć Argentyńczyków. Za niektóre z powyższych gier muszą oni zapłacić dwukrotnie więcej, a za inne – nawet 67% więcej. To gigantyczna zmiana, nawet dla stosunkowo “taniego” dla reszty świata regionu. Szkoda, że ceny te dotyczą mieszkańców, którzy po prostu muszą mierzyć się z wyższymi cenami gier. Jak na razie nie zauważono podwyżek w Polsce, ale kto wie – może nas również to czeka?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie