PlayStation martwi się o ekskluzywność Call of Duty. „Jest tak popularne, że wpływa na wybór konsoli”

PlayStation nie chce, aby Call of Duty było ekskluzywne dla Xbox
Newsy PS4 PS5

PlayStation odniosło się do kwestii ewentualnej ekskluzywności serii Call of Duty. Sony wspomina o jej ogromnej popularności.

Sony odpowiedziało na pytanie brazylijskich regulatorów dotyczące opinii na temat przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft i tego, jak może ono wpłynąć na pozycję firmy na rynku. Niebiescy odnieśli się do największej serii Activision twierdząc, że jest niedościgniona w swoim segmencie i właściwie co roku podbija listy bestsellerów.

Call of Duty jest mocno zakorzenione, więc żaden rywal – niezależnie od tego, jak istotny – nie może go wyprzedzić. Call of Duty było najlepiej sprzedającą się grą w prawie każdym roku w ciągu ostatniej dekady, a dla swojego gatunku jest w przeważającej mierze najlepiej sprzedającą się grą. Jest synonimem pierwszoosobowych strzelanek i w zasadzie definiuje tę kategorię.

Fragment oświadczenia Sony Interactive Entertainment
Źródło: TweakTown

Co ciekawe, Sony twierdzi, że żadna gra ekskluzywna nie była do tej pory prawdziwym system sellerem, który mógłby zadecydować o tym, że któraś z platform „wygrała” generację samym jej wydaniem. Call of Duty to jednak nieco inna bajka.

Gry na wyłączność są parametrem rywalizacji między Microsoftem a SIE, choć jak dotąd żadna firma nie opracowała ani nie zdobyła gry na wyłączność, która zdecydowanie przesunęła szalę na korzyść którejś z konsol. Dzieje się tak dlatego, że gry na wyłączność są mniej popularne i stanowią mniejszy przychód niż wysokobudżetowe gry firm trzecich, które do tej pory są dostępne na platformach Xbox i PlayStation.

Call of Duty jest tak popularne, że wpływa na wybór konsoli przez użytkowników, a sieć lojalnych użytkowników jest tak zakorzeniona, że nawet gdyby konkurent miał budżet na stworzenie podobnego produktu, nie byłby w stanie z nim konkurować

W kwestii ekskluzywności Call of Duty wiadomo na ten moment tylko tyle, że raczej nie ma mowy, aby seria całkowicie zniknęła z PlayStation. Phil Spencer obiecał, że Microsoft nie odciągnie społeczności fanów tej marki od platform Sony.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie