PlayStation - nowe gry, kolaż grafik z najróżniejszymi bohaterami z gier

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PlayStation zapowiada „agresywne inwestowanie” w kolejne studia

PlayStation potwierdziło, że nie kończy z przyjmowaniem nowych zespołów pod swoje skrzydła. W najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych zakupów.

Potwierdzono to na konferencji z inwestorami. Sony zaznaczyło w jej trakcie, że dzięki niedawnym przejęciom, udało się zwiększyć liczbę studiów first party z 12 do 16. W efekcie łączna liczba deweloperów pracujących dla PlayStation wzrosła o aż 20%.

To jednak nie koniec poszerzania grona twórców, którzy opracują kolejne gry dla Sony. Przedstawiciele korporacji powiedzieli wprost, że firma „w przyszłości będzie nadal agresywnie inwestować w swoje możliwości rozwojowe” – czytamy w raporcie TwinFinite.

O fakcie kontynuowania agresywnych inwestycji spekuluje się już od dłuższego czasu. Widać to było po przejęciu Housemarque i paru studiów wspierających deweloperów, a teraz dodatkowo wzmocniło to przejęcie Bluepoint. Pewne jest, że Sony nie zamierza odstawać od konkurencji pod względem liczby deweloperów w swoich studiach i przejmie kolejne zespoły.

Na ten moment nie wiemy jednak, jakim kolejnym studiem mogłoby zainteresować się Sony. Spekuluje się, że firma zainteresowała się paroma studiami z Europy, w tym być może nawet z Polski. Na oficjalne ogłoszenia kolejnych kroków Niebieskich musimy jeszcze poczekać.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%