Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PlayStation 5 – porównanie techniczne z PS4

PlayStation 5 doczekało się pełnego porównania z PS4. W sieci pojawił się film zestawiający ze sobą nadchodzącą i aktualną generację.

Premiera nowej generacji konsol nastąpi już za niecałe dwa miesiące. Choć wielu graczy już zadecydowało, to spory odsetek miłośników gier wciąż waha się w kwestii wyboru preferowanej platformy.

Część osób nie jest pewna, czy nowa generacja faktycznie zaoferuje aż tak zauważalny skok mocy, jak byśmy chcieli. Z pomocą przyszedł kanał PlayStation Access, który opublikował film porównujący PlayStation 5 ze swoim poprzednikiem. Poza suchymi faktami, autorzy dodatkowo pokusili się o kilka ciekawostek, które lepiej zobrazują Wam faktyczny postęp technologiczny nowego sprzętu.

Dodatkowo w filmie poruszono też aspekt tworzenia gier. To bardzo ważne, bo niektóre udogodnienia, na przykład ray-tracing i możliwości dysków SSD, zostaną w pełni wyeksploatowane przez deweloperów dopiero po jakimś czasie. Innymi słowy, minie trochę czasu nim twórcy gier w pełni wykorzystają moc świeżego sprzętu.

Poniższy film stanowi dość przystępne źródło informacji o specyfikacji PlayStation 5 i jeśli nudzi was przeglądanie rozległych tabelek, to jest to naprawdę kompetentne wprowadzenie w nową generację i to, jakie nowości ze sobą przyniesie.

Nasze zestawienie danych o konsolach nadchodzącej generacji znajdziecie w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się