PlayStation 4 kiepsko się sprzedaje? “Przez cenzurę”

Nie wszędzie konsola od Sony rozchodzi się jak świeże i chrupiące pieczywo. Tam, gdzie rządzi cenzura, ciężko się przebić z grami w stylu GTA V.

W marcu tego roku PlayStation 4 debiutowało w Chinach, co jeszcze w zeszłym roku było nie do pomyślenia, ponieważ państwo to nie wpuszczało konsol w obręb swoich granic. Co po blisko pół roku od chińskiej premiery PS4 może powiedzieć Sony? Tylko tyle, że nie jest różowo, a wszystko przez twarde zasady cenzury, które strasznie ograniczają listę gier, mogących się pojawić na tamtejszym rynku.


To nie był jeden z tych debiutów, które można przyrównać do startu rakiety – przyznaje Andrew House, czyli szef Sony Computer Entertainment, w rozmowie z agencją Reutera. Dodaje jednak, że wciąż widzi potencjał w tym rynku, jeśli chodzi o przemysł gier.

Andrew House twierdzi, że głównym problemem jest wciąż utrzymujący się w Chinach reżim cenzury, z którą trzeba pracować. W konsekwencji niemożliwe jest wydawanie gier, w których znajduje się przemoc, nawiązania do seksu czy narkotyków.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

20 Shares
Share20
+1
Tweet