Playdate - konsola na korbkę na zdjęciu z jedną z gier

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Playdate to konsola na korbkę. Data premiery, pre-ordery i darmowe gry na start

Wydawca Firewatch i Untitled Goose Game podzielił się wieloma cennymi informacjami na temat swojej konsoli – Playdate. Wiemy już, kiedy będziemy mogli złożyć pierwsze pre-ordery i ile zapłacimy za sprzęt.

Jeżeli ominęły Was wieści dotyczące PlayDate, to postaram się w skrócie opowiedzieć o tym nietypowym hanheldzie. Posiada on wbudowaną korbkę, która posłuży nam jako nowe źródło sterowania w grach na tę platformę. Spokojnie, konsola jest wyposażona w ładowarkę i normalny akumulator, dlatego wspomniany wihajster nie służy do zasilenia konsoli.

Zaimplementowano tutaj czarno-biały ekran o przekątnej 2,7 cala, który ma nadawać ogrywanym produkcjom retro klimatu. Samo urządzenie jednak posiada wiele współczesnych technologii takich jak Bluetooth, USB C, WiFi i złącze minijack. Warto zaznaczyć, że twórcy zaplanowali dla graczy darmowy pierwszy sezon, w którego ramach co tydzień otrzymamy dwa tytuły za darmo. Łącznie otrzymamy w ten sposób aż 24 niepowtarzalne dzieła.

Jak się okazuje, autorzy zapowiedzieli konkretne informacje w temacie sprzedaży PlayDate. Zapłacimy 179 $ (około 650 zł), a pre-ordery rozpoczną się już w lipcu. Jeżeli rozważacie zakup, radzę pospieszyć się. Twórcy poinformowali, że im szybciej złożymy preordery, tym szybciej otrzymamy kieszonsolkę. Ma to związek z ograniczoną ilością komponentów z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Na szczęście sprzęt ma być cały czas w produkcji, dlatego nie powinno go zabraknąć dla nikogo. Jeśli sprzedaż przewyższy założenia Panica, fabryka powinna dostosować swoje moce przerobowe, aczkolwiek może dojść do sytuacji, że po prostu ktoś będzie musiał na swoją sztukę trochę dłużej poczekać.

Warto nadmienić, że do tej konsoli przewidziano także zestaw akcesoriów. Jednym z nich jest Stereo Dock, który pełni kilka ciekawych roli. Po pierwsze jest to stacja ładująca. Po drugie mamy do czynienia z głośnikiem Blueetooth, a po trzecie jest to niezwykle stylowy retro organizer na długopisy. Jeden z resztą otrzymamy w zestawie.

Playdate - stereo dock z długopisem

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się