Planszowa karcianka z Wiedźminem. Twórcy zbierają kasę na wydanie

Wiedźmin: Stary Świat - fragment okładki przedstawiający Wiedźmina z mieczem i Leszego w tle
Newsy Rozrywka

Karcianka z Wiedźminem w planszowym wydaniu, czyli Wiedźmin: Ścieżka Przeznaczenia jest nadchodzącą grą w popularnym uniwersum. Twórcy zdobyli licencję od CD Projekt RED i obecnie planowana jest zbiórka pieniędzy na zrealizowanie projektu.

Firma Go On Board ma w swoim portfolio kilka planszówkowych projektów (m.in. Wiedźmin: Stary Świat i Titans). Tym razem studio postanowiło ponownie wziąć na warsztat uniwersum fantasy, pełne potworów i wiedźminów. Udało im się nawet uzyskać w tym celu licencję od CD Projekt RED. Choć planszowa karcianka z Wiedźminem brzmi jak murowany sukces, to najpierw autorzy chcą wybadać potencjalne zainteresowanie fanów. Zainteresowani?

W serwisie Gamefound ruszyła wstępna kampania, na której zainteresowane osoby mogą komentować wizję twórców i sam projekt. Oficjalny start kampanii crowdfundingowej ma nastąpić 19 października. Obecnie projekt obserwuje ponad 14 tysięcy osób, które być może wesprą twórców jakimś groszem. A co wiemy o samej grze?

Rozgrywka w karciankę będzie odbywać się na planszy, a zabawa jest przeznaczona dla nawet jednego gracza — partia pomieści maksymalnie 5 osób. Twórcy chcą przygotować na początek 3 opowieści: Kraniec Świata, Strzyga i Mniejsze Zło. To od graczy zależy, do którego scenariusza przystąpią w pierwszej kolejności. Co ważne, niewykluczone, że w przyszłości liczba historii się zwiększy za sprawą dodatków.

W ramach rozgrywki jako gracze będziemy mogli wcielić się w rolę Geralta i Jaskra, Yennefer oraz Ciri, czy Vesemira. Całość wiernie odniesie się do realiów znanych z wiedźmińskiej prozy, jak również opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. To na pewno pozycja obowiązkowa dla fanów i sympatyków gier karcianych.

Nie musimy obawiać się o wierne odwzorowanie uniwersum, bo jest to druga gra twórców z Wiedźminem w roli głównej. Ciekawe, czy projekt zdobędzie finansowanie i trafi na rynek. Czekamy na start kampanii, bo premiera to na razie pieśń przyszłości.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie