Oto jedna z najlepiej ocenianych gier na Steam. Symulator gumowej kaczuszki podbił serca graczy

Placid Plastic Duck Simulator to wielki hit na Steam.
Newsy PC

Lubicie oglądać unoszące się gumowe kaczuszki na spokojnej tafli wody? A może Wasze serce jest w stanie podbić ich krótkie „kwa”? Oto Placid Plastic Duck Simulator.

Nie ma tu wymagań z kosmosu, problemów z optymalizacją czy przytłaczających mikropłatności. Nie musicie się denerwować, bo nie da się tu przegrać, a i sama gra nie okradnie Was z pieniędzy, bo jest niebywale tania. Wielki hit na Steam przekonał do siebie praktycznie każdego gracza, a obecnie cieszy się „przytłaczająco pozytywnymi” opiniami.

Placid Plastic Duck Simulator hitem na Steam

Od premiery w lipcu 2022 roku Placid Plastic Duck Simulator sprzedało się w liczbie ponad 70 tysięcy kopii na Steam. Jasne, po części jest to zasługa zadziwiająco niskiej ceny produkcji. Za symulator gumowej kaczuszki zapłacicie tylko 7,19 zł. Najwyraźniej może to być najlepiej wydane 7,19 zł w Waszym całym życiu. Przynajmniej na to wskazują opinie na temat gry na Steam. Te są „przytłaczająco pozytywne”, co oznacza, iż 99% graczy poleca ten tytuł. To nawet więcej niż w przypadku… Portal 2.

Ta gra odmieniła moje życie. Bez niej nigdy naprawdę nie byłem sobą. To naprawdę zaawansowane dzieło stworzone w silniku Unity dla prawdziwych artystów. Uwielbiam, kiedy dochodzą nowe kaczki [i] w jakiś sposób mnie to ekscytuje, tyle adrenaliny i w ogóle. Rzadko zdarza się, że kaczuszka zjeżdża zjeżdżalnią, ale opłaca się czekać. Z mniej istotnych woda w basenie jest trochę brudna, lecz można to wybaczyć.

– czytamy w recenzjach gry na Steam

Ta gra zmieniła moje życie. Przed nią byłem smutny, zestresowany i pełen niepokoju. Teraz nadal jestem smutny, zestresowany i pełen obaw, ale świetnie się bawię.

– głosi inna osoba

Straciłem kaczuszkę w kapeluszu ze śmigłem… Bardzo za nim tęsknię. Gdzie on się podział? Bóg zabrał z powrotem swojego ulubionego anioła w tym dniu.

– czytamy w kolejnej opinii

Symulator gumowej kaczuszki to nie gra, a „doznanie”

Oczywiście olbrzymia popularność produkcji to także zasługa Twitcha. Tytuł obecnie gromadzi widownię na poziomie 1 200 widzów, a sporą zasługę w tym ma irlandzki streamer RTGame. Produkcja od turbolento games nawet nie jest do końca „grą” a bardziej „eksperymentem”, jak nazywają to sami twórcy. Tu nawet nie ma za bardzo nic do roboty. Ot, sterowanie ogranicza się do sterowania kamerą i klikania myszką na kaczuszki, które reagują prostym, acz celnym „kwa”.

Więcej ptactwa zaczyna spadać z nieba, gdy wypełni się „kaczy wskaźnik”. Wtedy, oprócz klasycznej żółtej kaczuszki, dostajemy dodatkowe. Niektóre z nich mają śmigła czy inne akcesoria pomagające w dynamicznym dryfowaniu po basenie. Część z nich spotkamy ubraną np. w strój szkieleta czy w lamparci wzór.

15 grudnia 2022 roku ukazać ma się DLC zatytułowane „Quacking the Ice” stawiające na nową, tym razem zimową, lokację. Dostaniemy także trzy kominki czy „wsparcie dla przyszłej zawartości”, cokolwiek to znaczy. Aha, no i nie można zapomnieć, że twórcy planują dodać tutaj tryb multiplayer…

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie