Twórcy morderczego Kubusia Puchatka robią horror o Pinokio. Oto demoniczne Pinocchio: Unstrung

Pinocchio: Unstrung to horror z Pinokio | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Pinokio doczeka się własnego horroru w postaci filmu Pinocchio: Unstrung. Jest to kolejny etap ekspansji „uniwersum domeny publicznej”.

Puchatek, Prosiaczek i ferajna już okazały się demonicznymi bestiami ze Stumilowego Lasu. Jeśli oglądaliście lub chociaż słyszeliście o filmie Kubuś Puchatek: Krew i Miód (do obejrzenia także w Polsce na streamingu) to wiecie, o czym mówię. Wszystko przez to, że kultowa postać z bajek znalazła się w domenie publicznej, gdzie można z nią robić, co się chce. Twórcy horrorów skrzętnie to wykorzystują, ale chcą „zepsuć” także innych bohaterów dzieciństwa, jak na przykład… Myszkę Miki.

Pinocchio: Unstrung to nowy horror o drewnianym chłopcu

Portal Bloody Disgusting informuje o rozpoczęciu prac nad Pinocchio: Unstrung, czyli nowym filmem od Jagged Edge Productions. Firma zamierza specjalizować się w niskobudżetowych horrorach opartych na domenie publicznej. Twórcy morderczego Puchatka już zdradzali pomysły na rozwijanie „uniwersum domeny publicznej”, ale teraz okazuje się, że ich kolejną eskapadą w odmęty absurdu będzie właśnie Pinokio.

Dostaliśmy więc pierwszy artwork z powstającego filmu oraz jego logo. Dopisek „coming soon” sugeruje, że premiera może odbyć się nawet jeszcze w tym roku! Obraz ma trafić do kin, ale nie wiemy, jak wygląda sytuacja z polskim dystrybutorem. Poprzedni horror o Puchatku doczekał się debiutu i u nas, więc z Pinokio może być podobnie.

Twórcy zapewnili, że warto będzie oglądać drugą część Kubusia Puchatka. Na napisach końcowych dostaniemy pierwszy wgląd w nowe postacie z kolejnych filmów studia. Tych jest parę, bo twórcy nie zamierzają dawać za wygraną i spocząć na Pinokiu. Równocześnie powstaje również mroczna wersja Bambi, Piotrusia Pana, a są pomysły na dalsze rozwijanie tego dziwnego uniwersum. Czy doczekamy się kiedyś filmu „the best of” w stylu Avengers z najbardziej morderczymi postaciami z bajek? Tego nie wiem, ale patrząc na działania Jagged Edge Productions nic nie jest wykluczone.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij: