Pierwszy porządny gameplay ze SteamWorld Heist

Steampunkowy świat, kosmiczne wojaże i walka o przetrwanie. Zobaczcie, jak nowy tytuł od studia Image & Form prezentuje się w akcji.

SteamWorld Heist rozegra się w tym samym uniwersum, co ciepło przyjęta zręcznościówka SteamWorld Dig. W odróżnieniu od poprzednika nie będziemy jednak biegać i skakać. W nowej odsłonie liczy się taktyka!

Fabuła Heist przedstawi wydarzenia, które rozegrały się kilka lat po tym, czego doświadczyliśmy w SteamWorld Dig. Ziemia nie nadaje się już do zamieszkania, więc niedobitki jej mieszkańców-robotów wyruszają szukać szczęścia na innych planetach.

Odpalając tytuł wcielimy się w przywódcę robotów-piratów, który zbierze kilku niedobitków w kosmicznym barze i dowodząc własnym statkiem będzie napadał na inne grupy. Naszym celem jest zrabowanie zapasów surowców z obcych statków, które pozwolą nam przetrwać w post-apokaliptycznym świecie, a przy okazji trochę zarobić. Rozgrywka będzie prowadzona w systemie turowym, gdzie każdy ruch czy oddanie strzału będziemy musieli dokładnie przemyśleć.

SteamWorld Heist zobaczymy jeszcze w tym roku na PC, dużych konsolach PS4, Xbox One i Wii U oraz przenośnych 3DS i PS Vita.

W sieci zawitał pierwszy gameplay w porządnej jakości. Zapraszamy do oglądania!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet