Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

0 komentarzy

Pierwsze PlayStation powraca pod postacią PlayStation Classic!

Powrót do przeszłości wraz z Sony? Bardzo chętnie.

Wnikliwi obserwatorzy branży growej mieli świadomość powrotu PlayStation pierwszej generacji już w okolicach maja tego roku, kiedy to portale technologiczne rozpisywały się o nowej-starej konsoli PlayStstion. Nowej-starej, a dokładnie o pomniejszonej replice, która nie ma na celu dorównywać oryginałowi funkcjonalnością. Będzie więc raczej gadżetem dla retro-freaków. Cenę ustalono na 100 euro, a dostępność w sklepach na 3 grudnia tego roku.

3 grudnia tego roku, takie oto pudła z PlayStation Classic pojawią się na sklepowych półkach.

PlayStation Classic: konsola z 20 grami

Konsola ma być aż 45% mniejsza niż oryginalne PlayStation na którym się wzorowano, co pozwoli na przykład na swobodniejsze jej przenoszenie, powiedzmy w plecaku do znajomych. W komplecie znajdziemy przewód HDMI oraz dwa kontrolery, także będące kopią oryginalnych padów. Kontrolery te podłączymy za pomocą portu USB, którego na pierwszy rzut oka nie zobaczymy, gdyż – jak przystało na replikę – został zmyślnie ukryty.

W konsolę zostało wbudowanych 20 gier tamtych lat. Nie znane są jeszcze wszystkie tytuły, jednak w tych ogłoszonych znajdują się hity takie jak:

  • Final Fantasy VII
  • Tekken 3
  • R4: Ridge Racer Type 4
  • Jumping Flash!
  • Wild Arms

Poniżej znajdziecie jeszcze minutowy spot zapowiadający PlayStation Classic. I jak? Wspomnienia wróciły? Kupicie retro-konsolkę?

https://www.youtube.com/watch?v=nl2h8LDq_oI

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.7
Rated 2.7 out of 5
2.7 out of 5 stars (based on 71 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average1%
Poor1%
Terrible54%