PES 2019 – gameplay. Zobaczcie, jak prezentuje się nowa odsłona serii

Za dwa miesiące na rynku pojawi się Pro Evolution Soccer 2019 i jak co roku słyszymy zapewnienia o tym, że będzie lepiej, ładniej i bardziej realnie. Jak oceniacie grę widząc pierwsze fragmenty rozgrywki?

Poniżej znajdziecie nieco gameplay’u z PES 2019. Pierwszy filmik prezentuje fragmenty różnych spotkań, drugi z kolei to pełny mecz Francja – Argentyna, który został zarejestrowany na konsoli PlayStation 4 Pro w jakości 180p/60 fps.

Przypominamy, że data premiery gry została zaplanowana na 30 sierpnia tego roku. Zagramy na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.


PES 2019 – nowa ulepszona fizyka, HDR i 4K

Fani będą mogli doświadczać realistycznych ruchów piłkarzy, poprzez zaimplementowanie w grze znanych obu powyższym gwiazdom, wyjątkowych stylów gry. Możemy spodziewać się, że po wyjątkowo trudnych akcjach, piłkarze na boisku stracą także staminę, co przełoży się na ich zachowanie podczas meczu (np. zmniejszona czujność). Nowa mechanika strzelania uwzględni ulepszoną fizykę, pozycję zawodnika i piłki oraz umiejętności gracza i styl strzału. Także animacje tłumu będą ulepszone, toteż każda strzelona bramka wraz z wiwatem fanów na trybunach, będzie bardziej satysfakcjonująca. A wszystko to przy zastosowaniu trybu HDR oraz rozdzielczości 4K. Twórcy obiecują także niezapomniane wrażenia obcując z nowym oświetleniem gry.

PES 2019 – zmiany w myClub i interfejsie

Przebudowany zostanie także myClub. Powstanie zupełnie nowy system kart, co zrewolucjonizuje sposób, w jaki gracze budują swoje drużyny. Zapowiada się również na nowy system negocjacji i realistyczne transfery, wynoszące grę na nowy poziom. Zmiany nie ominą interfejsu. Menu będzie dynamicznie aktualizowane, by dostarczać graczom najnowsze informacje na temat gameplay’u w PES.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.