Peripeteia - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Co wyjdzie z połączenia Polski przyszłości i Deus Exa? Poznajcie Peripeteia, można pobierać demo

Dziś na rynku nietrudno znaleźć ciekawe produkcje nawiązujące do klasyków. Jedną z nich jest Peripeteia od rodzimego studia Ninth Exodus, czyli klimatyczny immersive sim osadzony w Polsce mrocznej przyszłości.

Sami twórcy mówią, że ich produkcja nie jest do końca grą, a miejscem. Miejscem, w które należy wsiąknąć niczym deszcz w zabrudzone chodniki Polski przyszłości. Jeśli tęskno Wam za klasycznymi immersive simami pokroju Deus Ex i System Shocków, tytuł ten zdecydowanie powinien Was zainteresować.

W grze znajdziemy wszystko to, czego wymaga się od porządnego immersive sima: od gęstej jak kilkutygodniowe mleko atmosferę, przez zarządzanie ekwipunkiem, aż po otwartą strukturę rozgrywki. To RPG z elementami skradanki i strzelanki, w którym też możemy oglądać świat z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby. Może i brzmi znajomo, ale tytułowi temu bliżej raczej do klasyki gatunku, niż nowszych produkcji.

Deweloperzy wydali nawet wersję demonstracyjną na Steam. Pobierzecie ją w tym miejscu i powinna ona dać Wam pewien pogląd na to, czym będzie Peripeteia w chwili premiery.

A na debiut musimy jeszcze sporo poczekać. Wiadomo tyle, że gra ukaże się w późniejszych miesiącach 2022 roku. Konkretną datę premiery poznamy dopiero za jakiś czas. Jeśli jednak odpowiada Wam klimat i gameplay tej produkcji warto śledzić najświeższe wieści od twórców.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się