Polskie People Can Fly przejmuje kolejne studio

Gra za darmo na Steam. Outriders do przetestowania dla wszystkich
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

People Can Fly to jedna z większych spółek gamingowych w kraju. W tym roku PCF przejęło dwa studia, a właśnie do grupy deweloperów dołączył kolejny zespół.

PCF przejęło katowickie studio Incuvo. Zajmuje się ono produkcją gier na platformy VR i ma na swoim koncie takie tytuły jak Green Hell VR, Blair Witch Oculus Edition i Layers of Fear VR.

Witamy Incuvo w rodzinie PCF. Pierwszy rok działalności jako spółka publiczna kończymy z dużym sukcesem, poszerzając kompetencje Grupy w nowym, perspektywicznym obszarze. Współpracując z Incuvo przekonaliśmy się, że jest to partner, w którego warto inwestować, także w kontekście rosnącej różnorodności w portfolio PCF.

– powiedział CEO People Can Fly, Sebastian Wojciechowski

Incuvo nie zmienia jednak swojego głównego celu. Studio wciąż będzie tworzyć gry VR, lecz wraz z PCF.

To ważny dzień dla rozwoju Incuvo. Dołączamy do silnego gracza giełdowego, który podziela naszą pasję do VR. Tę siłę wniesiemy do wspólnie realizowanych projektów wewnętrznych, a także będziemy promować i oferować rozwiązania VR naszym partnerom na skalę światową.

– powiedział CEO Incuvo, Andrzej Wychowaniec
Źródło cytatów: GamesIndustry

Przejęcie pomoże w realizacji ambitnej strategii People Can Fly. Spółka chce wypuszczać co roku na rynek nową grę. Więcej o planach PCF przeczytacie w tym artykule.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie