0 komentarzy

Bulletstorm 2? Chyba prędzej nowe Outriders

Deweloperzy z People Can Fly opracowują nową produkcję AAA. Tytuł ma być grą akcji TPP z elementami przygodowymi.

Polskie studio People Can Fly (odpowiadające m.in. za Outriders, Bulletstorm czy Painkillera) pracuje nad nową grą AAA. Produkcja ma roboczą nazwę Project Dagger. Wiemy, że jest to nowe IP, a tytuł będzie łączył elementy gier akcji i przygodowych. PCF nawiązało współpracę z Take-Two Interactive, więc możliwe, że właśnie TT okaże się wydawcą tej produkcji.

Produkcja powstaje w amerykańskim oddziale, a inne europejskie wspierają je w pracach. Co ciekawe, teraz na stronie studia pojawiło się 70 nowych ofert pracy (związanych z tym projektem), dzięki którym możemy dowiedzieć się szczegółów dotyczących Daggera. Jak wskazują oferty pracy, gra ma ukazać się na PC, PS4, XONE, ale również na nową generację, czyli PS5 i XSX.

Dzięki ofercie na stanowisko „Writer” dowiadujemy się, że „treść fabularna będzie zgodna z filozofią i wizją firmy”. Poza tym większość ofert wymaga doświadczenia i znajomości w tworzeniu gier online/multiplayer. Kreuje się zatem wizja podobnej produkcji do Outriders. Być może ponownie otrzymamy tytuł z trybem co-op.

Co więcej, studio poszukuje osoby, która zajęłaby się tworzeniem postaci, środowiska, broni, ale także pojazdów. Te ostatnie wydają się szczególnie interesujące. Dodatkowo domyślamy się, że Project Dagger będzie strzelanką, gdyż „Senior Combat Designer musi mieć kwalifikacje w shooterach, shooterach z osłonami i grami AAA TPP” – kolejne podobieństwo z Outriders. Ponadto designer sztucznej inteligencji musi się znać na systemie walki wręcz, ale także specjalnych umiejętnościach”.

Na chwilę obecną nie wiemy więcej o nadchodzącej produkcji PCF. Oby niebawem twórcy podzielili się szczegółami dotyczącymi Project Dagger.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się