Ta rola uratowała Pedro Pascala. Gdyby nie ona, The Last of Us nie byłoby takie samo

pedro pascal buffy
Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Pedro Pascal, znany z roli Joela w The Last of Us zdradza, że jego start w karierze aktorskiej nie był łatwy, a od bezdomności uratowała go rola w serialu Buffy Postrach Wampirów. Bez niej nie było by najpewniej takiego serialowego Joela, jakiego znamy.

Pedro Pascal to nazwisko, które zna cały gamingowy, ale także kinowy świat. Jedną z jego ostatnich, a zarazem najważniejszych życiowych ról był Joel z The Last of Us. Aktor zdradził, że gdyby nie serial pt. “Buffy postrach wampirów”, telewizyjny hit z przełomu wieku, zostałby bezdomnym. “Miałem mniej niż 7 dolarów na koncie. To wtedy przyszła wypłata za Buffy: Postrach wampirów, która mnie uratowała i sprawiła, że zostałem w Hollywood i nie straciłem nadziei.” – mówi Pascal i dodaje, że jego podróż ku Hollywood trwała dokładnie 15 lat. We wspomnianym serialu Pascal odegrał niewielką rólkę – wcielił się wszak w studenta, którego szybko zamieniono w wampira. Sekwencję tę możecie zobaczyć poniżej:

Pedro Pascal – kariera. Od teatru do The Last of Us

Pedro Pascal zanim zyskał rozpoznawalność na ekranie, rozpoczął swoją karierę aktorską w teatrze. Jego przełomową rolą było wcielenie się w postać Oberyna Martella w “Grze o tron”. Pascal zyskał uznanie za zdolność do ożywiania złożonych postaci, co kontynuował w kolejnych projektach, takich jak serial “Narcos”, gdzie wcielił się w postać Javier Guzmana. Jego wszechstronność została potwierdzona rolą w “Mandalarianie”, gdzie jako Tytularny bohater zapewnił mu międzynarodową sławę. O roli w The Last of Us i o tym, jak zyskał serca kolejnych widzów (graczy) chyba nie trzeba już wspominać. Warto jednak dodać, że aktor na tym projekcie nie kończy i już wkrótce zobaczymy go w nowych filmach jak Fantastyczna Czwórka oraz Gladiator.

Buffy Postrach Wampirów – telewizyjny hit, który uratował Pascala

“Bufy postrach wampirów” to kultowy już serial stworzony przez Jossa Whedona, który emitowany był w latach 1997-2003. Opowiada historię Bufy Summers, młodej dziewczyny wybranej do walki ze złem jako “Obrońca”, mającej zadanie zwalczać wampiry, demony i inne nadprzyrodzone istoty. Serial połączył w sobie elementy horroru, komedii, dramatu oraz akcji, zyskując ogromną popularność i krytyczne uznanie. Charakteryzuje się inteligentnymi dialogami, dynamicznymi postaciami oraz głębokimi tematami dotyczącymi dojrzewania, przyjaźni, miłości i odpowiedzialności. “Bufy postrach wampirów” odegrał istotną rolę w kształtowaniu popkultury i nadal cieszy się lojalną grupą fanów na całym świecie.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie