„To może być najlepszy występ Nicolasa Cage’a”. Nieznośny ciężar wielkiego talentu w pierwszych recenzjach

Nicolas Cage i Pedro Pascal w filmie Nieznośny ciężar wielkiego talentu
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Recenzje

Do premiery jeszcze wprawdzie nieco ponad miesiąc, lecz już teraz pojawiają się pierwsze opinie o filmie Nieznośny ciężar wielkiego talentu.

Przejrzeć je można – już tradycyjnie – na portalu Rotten Tomatoes. To właśnie tam pierwsi krytycy filmowi podzielili się tym, co sądzą o nadchodzącym filmie podsumowującym karierę Nicolasa Cage’a. Jak na razie opinie są wręcz miażdżąco pozytywne; 100% z 17 zebranych dotychczas recenzji wskazuje, że warto zobaczyć ten tytuł.

Dobry scenariusz, zabawne gagi i świetnie wykreowana postać Javiego, czyli największego fana Nicka Cage’a – tak właśnie zapowiada się nadchodząca produkcja. Pedro Pascal jako baron narkotykowy dał radę skraść kilka scen, choć film w istocie nie jest wyłącznie o nim. Warto jednak zwrócić uwagę na tego aktora; zapewne niejedno jeszcze pokaże na ekranie.

Nie sposób oczywiście omówić filmu o Nicku Cage’u bez niego samego. Recenzenci zgodnie wskazują zatem na doskonałą kreację głównego bohatera. Aktor wykazał się dużą dozą dystansu do samego siebie; choć początkowo nie chciał brać udziału w projekcie, ostatecznie zdecydował się na to po namowach reżysera i okazuje się, że wyszło mu to na dobre. Alternatywny Nick Cage, czyli postać zainspirowana ikonicznymi już rolami swojego pierwowzoru, sprawia tylko, że z większą sympatią patrzymy na utalentowanego przecież aktora; niezależnie nawet od tego, co sądziliśmy o nim do tej pory.

„Można to nazwać najlepszym występem Nicolasa Cage’a, bo tak naprawdę to wszystkie jego filmy zamknięte w jednym.”

Drew Tinnin w portalu Dread Central

Nieznośny ciężar wielkiego talentu wejdzie do kin 22 kwietnia 2022 roku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie