Peaky Blinders. Kontynuacja serialu

0 komentarzy

Internet obiegła informacja, że kontynuacja serialu Peaky Blinders najprawdopodobniej ujrzy światło dzienne.

Szósty sezon widowiska będzie ostatnim, chociaż wcześniej twierdzono, że to siódmy sfinalizuje opowieść o gangsterskiej rodzinie z Birmingham. Na otarcie łez poinformowano, że najpewniej ukaże się pełnometrażowy film kontynuujący historię Shelbych. Ewentualnie w grę wchodziłby również spin off albo odcinek specjalny.

Peaky Blinders to brytyjski serial telewizyjny, który oglądać możemy począwszy do 2013 roku. Scenariusz rozgrywa się w latach 20 XX wieku i koncentruje się na Thomasie Shelbym (granym przez Cilliana Murphy’ego). Liderowi gangu przyjdzie się mierzyć w serialu zarówno z członkami włoskiej mafii jak i stróżami prawa.

Za projekt odpowiada Steven Knight . Inni aktorzy, których poza Murphym zobaczymy na ekranie to: Helen McCrory, Paul Anderson, Sophie Rundle czy Joe Cole. W roku 2015 produkcję nagrodzono za najlepsze kostiumy Irlandzką Nagrodą Filmową i Telewizyjną (IFTA). Muzyka i zdjęcia również zostały docenione, a twórcy otrzymali nagrodę BAFTA.

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się