fragment plakatu serialu Peacemaker

Agata Wierzbicka

W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.

0 komentarzy

Są już pierwsze recenzje Peacemakera. Jak wypada serial w oczach krytyków?

Są już pierwsze recenzje spin-offu Legion samobójców: The Suicide Squad, czyli serialu Peacemaker. Co o produkcji sądzą krytycy?

Premiera dopiero w przyszłym tygodniu, jednak już teraz pojawiają się recenzje serialu. Recenzenci otrzymali dostęp do odcinków 1. sezonu i w ogólnym ujęciu wystawili produkcji raczej przychylne opinie. Szczególnie doceniono fakt, że tytuł znacznie się różni od dotychczasowych premier, zarówno tych po stronie DC, jak i Marvela; większość filmów tego typu jest jednak przeznaczona nie tylko dla dorosłych, ale także dla młodszych widzów.

Recenzenci zauważyli, że Peacemaker, choć stanowi swoistą parodię produkcji poświęconych superbohaterom, jest także pewnym studium przypadku. Rzeczywiście, przedstawiona tu postać jest raczej antybohaterem, na dodatek na wskroś ludzkim, a zatem ze skłonnościami, które trudno wykorzenić. Na stworzenie takiego portretu pozwoliła swoboda, jaką pozostawiono reżyserowi produkcji i to właśnie to sprawia, że jest to tytuł wyjątkowy.

Recenzenci na plus wymieniają również ciekawą fabułę, zabawne sceny (choć w serialu poczucie humoru często miesza się z przemocą, co daje specyficzne połączenie) i swoistą szczerość postaci. Każda z nich ma bowiem swoje zalety i wady, nie są zatem nieskazitelnymi bohaterami w idealnie wyprasowanych kostiumach. Wręcz przeciwnie – piją, przeklinają i zabijają w imię pokoju. Nie ma się więc co dziwić, że serial otrzymał zwiastun przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych.

W Peacemakerze zobaczymy Johna Cenę w roli tytułowej; oprócz niego pojawią się ponadto: Steve Agee, Danielle Brooks, Robert Patrick, Jennifer Holland, Freddie Stroma oraz Chukwudi Iwuji. Premiera serialu już 13 stycznia 2022.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się