“Niezły bober”. Internauta przypomina o przerażającej maszynie do grania

PC w... bobrze. Internauta przypomina o przerażającej abominacji
Newsy PC

Wiele lat temu sporą popularność zdobył… PC wsadzony w bobra. Pewien internauta postanowił niedawno przypomnieć o tej przeklętej abominacji.

Nie jest to coś, co sądziłem, że kiedyś zobaczę. Z pewnością nie jest to również coś, co powróci po wielu latach i ponownie zacznie nawiedzać mnie w trakcie snu. Pomysł wypchania bobra częściami od PC i uczynienia z niego maszyny do grania (choć dziś na wiele by się nie zdał) brzmi kuriozalnie, ale słowa nie są w stanie opisać ostatecznego efektu. Jest przerażająco i nie ma się czemu dziwić.

Użytkownik Reddita o pseudonimie AlecksIsBad wrzucił do serwisu kompilację zdjęć, która ponownie zdobyła olbrzymią popularność. Gracze i internauci nie mogą nadziwić się pomysłowości co niektórych, nawet jeżeli ostateczny efekt w żaden sposób nie należy do atrakcyjnych. Jeśli kojarzycie te zdjęcia – nic dziwnego. Komputer-bóbr zdobył popularność jakieś 15 lat temu. Teraz jego duch nawiedza nas ponownie, dzięki Redditowi (i nam, nie ma za co).

Otóż wiele lat temu ktoś postanowił wykorzystać wypchanego bobra jako “obudowę” do PeCeta. Do środka wrzucił dziś już skrajnie wiekowe podzespoły; dostał się tam procesor Intel Core 2 Duo wraz z zaledwie 1 GB RAM. Raczej nie wyobrażam sobie “wypchać” go RTX-em 4090, który zapewne wymagałby nie tyle dużego bobra, ile raczej jakiegoś łosia. No cóż, postęp technologiczny.

Co ciekawe, w internecie do dziś znajdziecie poradnik, w którym twórcy tej abominacji wyjaśniają, jak samemu ją stworzyć. Od razu przestrzegam, że niektóre zdjęcia mogą być delikatnie gorszące co dla poniektórych osób. Ostateczny efekt nie jest chyba zbyt imponujący, ale być może warto? W końcu internauci już teraz chwalą ten zestaw słowami “Niezły bober“. Żarty na bok, ale o ile jestem w stanie zrozumieć wykorzystanie już kupionego i wypchanego bobra w tym celu, to samodzielne go wypychanie powinno się z pewnością tępić.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie