Pathfinder nową strzelanką Ubisoftu. Przeciek ujawnia ciekawe podejście do gatunku

Ubisoft - nowa gra
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Tom Henderson ogłosił światu pierwsze szczegóły nowej gry Ubisoftu. Pathfinder ma być trzecioosobowym shooterem multiplayer, który wypełni dziurę po Hyper Scape. Informator branży growej widzi podobieństwa między produkcjami.

Niedawno Ubisoft ogłosił, że z dniem 28 kwietnia zamknie serwery Hyper Scape – FPS-a nastawionego na rozgrywkę wieloosobową. Na szczęście francuski wydawca ma w planach kolejną strzelankę, a przynajmniej tak twierdzi Henderson i jego 3 niezależne źródła.

Pathfinder miałby być wariacją na temat battle royale, w którym to 4-osobowe drużyny zmierzałyby w kierunku środka mapy. W centrum pola walki na graczy czekałby boss, a po drodze do niego także przeciwnicy sterowani przez AI. Sama rozgrywka miałaby się skupić na modelu PvPvE. Gra miałaby oferować także kilka innych trybów rozgrywki, które byłyby odskocznią od głównej formy rozgrywki.

Co ciekawe, rozgrywka powinna przypaść do gustu fanom Overwatcha czy Team Fortress 2, bowiem zapowiada się, że Ubisoft w swojej najnowszej produkcji chce sięgnąć po elementy hero-shootera. W związku z tym dostępne postacie miałyby do wyboru zestaw swoich indywidualnych dla siebie umiejętności.

Tom Henderson miał okazję zobaczyć kilka grafik pochodzących z Pathfindera i według niego produkcja graficznie przypomina Hyper Scape, choć jest jeszcze bardziej kreskówkowa. Zakładam, że stylistycznie może to być coś pomiędzy tym, co oferuje Fortnite, a grami z cell shadingiem. Nie tylko jest to przyjazny dla oka styl, ale również sprzyja płynnemu działaniu na nieco słabszych komputerach.


Grafika: Hyper Scape/Ubisoft

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie