Pad do Xbox Series X ponownie z bateriami AA

0 komentarzy

Niedawno Microsoft ujawnił specyfikację techniczną swojej nowej konsoli. W internecie pojawiły się też wiadomości na temat pada do Series X. Kontroler będzie – tak jak poprzednik – korzystać z zasilania dwiema bateriami AA.

Dwa dni temu pisaliśmy o wyjawieniu przez Microsoft detali dotyczących nadchodzącej konsoli. Jeśli chodzi o kontroler do Series X, to wiemy, że producent Xboksa w kwestii zasilania pada zamierza kontynuować strategię obraną w obecnej generacji. Innymi słowy, kontroler w next-genie będzie korzystał z dwóch baterii (lub wymiennych akumulatorów) AA. Wygląda więc na to, że Microsoft nie zamierza powielać rozwiązania zastosowanego przez Sony w DualShocku 4, w którym znajduje się akumulator wbudowany w urządzenie. A jeśli zdecydujemy się podłączyć pada, to zamiast portu Micro-USB zrobimy to za pomocą kabla USB-C.

Microsoft ma unowocześnić nieco kontroler do Series X. Urządzenie będzie mniejsze, co ma stanowić udogodnienie dla graczy z małymi dłońmi (np. dzieci). Także krzyżak w padzie zyska nieco odświeżony design.

Premiera Xboksa Series X została ustalona na okres świąteczny 2020. Nie wiadomo, czy Microsoft zrealizuje ten plan – media i analitycy spekulują, że zarówno Series X, jak i PS5 mogą w związku z pandemią trafić na półki sklepowe później lub w ograniczonej liczbie. Nie są to jednak potwierdzone informacje.

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się