Overwatch World Cup zapowiedziane. Zgłosicie się na mistrzostwa?

Blizzard ogłasza nową, sportową inicjatywę w Overwatch.

Deweloper tłumaczy na oficjalnej stronie tytułu, że Mistrzostwa Overwatch World Cup to międzynarodowe zawody, w których zmierzą się zespoły z wielu krajów w walce o uznanie i chwałę. Wszystko zacznie się od głosowania, w którym społeczności na całym świecie wybiorą przedstawicieli swoich krajów. Zespoły będą potem walczyć w serii rozgrywek – najpierw w sieci, następnie na scenie BlizzCon 2016.


Zabawa rozpocznie się już wkrótce i jak tłumaczy Blizzard, będzie się składała z kilku etapów. Tak przedstawiono wszystko na stronie Overwatch:

FAZA 1: ZAGŁOSUJCIE NA SWOJĄ DRUŻYNĘ

W najbliższym czasie wybrani gracze, którzy wyróżnili się jakoś w społeczności, otrzymają szansę reprezentowania swojego kraju lub regionu na globalnej scenie. Będziemy nominować mieszankę różnych reprezentantów, w tym zawodowych graczy, znanych streamerów oraz zwykłych ludzi, którzy wspięli się po szczeblach Rywalizacji na sam szczyt.

Niedługo potem, a dokładniej w czwartek 11 sierpnia, społeczności z każdego regionu będą głosować na to, który z tych kandydatów zostanie zaproszony do składu drużyny. Udostępnimy wam informacje na temat rankingu oraz ulubionych bohaterów każdego z kandydatów, co pomoże podjąć decyzję. Aby wziąć w tym udział, trzeba mieć ważną licencję Overwatch. Można głosować tylko w kraju lub regionie, w którym zarejestrowano konto Battle.net.

FAZA 2: POCZĄTEK ROZGRYWEK

Gdy głosowanie dobiegnie końca i przedstawiciele krajów zostaną już wybrani, zespoły wezmą udział w eliminacjach w systemie pucharowym do dwóch wygranych, które rozpoczną się we wrześniu. 16 zwycięskich drużyn spotka się w listopada na BlizzConie, gdzie odbędą się rozgrywki grupowe w systemie kołowym do dwóch wygranych oraz finały w systemie pucharowym do trzech wygranych.

Chcemy, by wszystkie regiony świata były na BlizzConie dobrze reprezentowane, więc na 16 uczestniczących drużyn będzie się składać: sześć z Europy, sześć z Azji/Oceanii oraz cztery z Ameryk. Pełna lista krajów i regionów, które wezmą udział, wygląda następująco:

OverwatchWorldCup-MapCountryList-v02_OW_Embedded_JP.png

Z powodu wielu przyczyn, takich jak położenie serwerów, lokalna infrastruktura i jakość połączenia, a także ze względów geograficznych te kraje automatycznie przejdą do fazy zawodów na BlizzConie: Stany Zjednoczone, Kanada, Brazylia, Chiny, Korea Południowa, Nowa Zelandia.

Wkrótce mamy poznać więcej informacji na temat mistrzostw Overwatch World Cup.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

P: Co Overwatch World Cup ma wspólnego z istniejącą już sceną zawodową w Overwatch?

O: Overwatch World Cup to wspomagane przez społeczność mistrzostwa dla graczy z całego świata. Aby podtrzymać globalnego ducha Overwatch, postanowiliśmy stworzyć fajne i pełne emocji zawody międzynarodowe, które dadzą graczom z całego świata szansę na współzawodniczenie i dopingowanie swojej drużyny – a najlepszym miejscem na takie wydarzenie jest BlizzCon, prawda?

P: Jak wybierani są kandydaci do drużyn?

O: Gracze są nominowani na podstawie różnych kryteriów, w tym ich umiejętności, wyników w grze oraz popularności w swoim kraju. Naszym celem było stworzenie różnorodnej grupy kandydatów, spośród których społeczność będzie mogła wybrać swoich reprezentantów.

P: Czemu mogę oddać tylko cztery głosy?

O: Każda drużyna będzie składać się z sześciu graczy, ale tylko czterej z nich zostaną wybrani na drodze głosowania. Pozostałych dwóch wyznaczy z listy członek drużyny, który otrzymał najwięcej głosów, przez co zostanie uznany za kapitana.

P: Czemu mój kraj lub region nie znajdują się na liście?

O: Zrobiliśmy, co się dało, by włączyć do naszej inauguracji mistrzostw Overwatch World Cup jak najwięcej krajów i regionów. Niestety z powodu trudności, które wynikają przy organizowaniu takiego międzynarodowego wydarzenia, nie byliśmy w stanie włączyć każdego kraju do tegorocznych zawodów. Naszym ostatecznym celem dla Overwatch World Cup jest uwzględnienie tylu krajów, ile tylko się da, więc jeśli twój region nie ma drużyny, to ma szansę się to zmienić w kolejnych wydarzeniach tego typu.

P: Gdzie mogę oglądać rozgrywkę z Overwatch World Cup?

O: Rozgrywka z otwarcia i z BlizzConu będzie nadawana na live.playoverwatch.com. Wkrótce podamy więcej informacji na temat transmisji meczów kwalifikacyjnych.

P: Czy ten turniej ma jakąś pulę nagród? Co otrzymają zwycięzcy?

O: Te zawody nie mają puli nagród. Jednakże 16 najlepszych drużyn otrzyma darmową wycieczkę na BlizzCon oraz wynagrodzenie za udział.

P: Gdzie mogę otrzymać więcej informacji na temat kryterium wyboru graczy oraz struktury turnieju?

O: Ze szczegółowymi informacjami na ten temat można zapoznać się na stronie poświęconej Overwatch World Cup.

Źródło: playoverwatch.com

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

15 Shares
Share15
+1
Tweet