Oczekiwanie dobiega końca, Blizzard pokazuje zwiastun

Czas wrócić do domu…

Blizzard bawił się niedawno z graczami prezentując na oficjalnej stronie gry wpis sugerujący nową mapę (kolonię księżycową Horyzont) oraz postać (zaginiony Hammond?). O ile zguba się jeszcze nie odnalazła, tak o mapie możemy powiedzieć, że to już pewniak.

Deweloper publikuje zwiastun przedstawiający nową mapę do Overwatch typu Szturm, na którą fanom tytułu przyszło trochę czekać. Kosmiczna kolonia „Horyzont” znajduje się na Księżycu i była niegdyś domem dla goryla Winstona, który teraz ma okazję powrócić na stare śmieci.

Miejscówka jest obecnie dostępna na publicznych serwerach testowych i jeszcze nie wiemy, kiedy oficjalnie zawita w grze. Deweloper informuje, że stanie się to wkrótce. Poniżej możecie zobaczyć prezentację mapki.

Jednocześnie Blizzard ogłasza rozpoczęcie piątego sezonu rywalizacji w Overwatch, który jest już dostępny dla osób grających na PC, PS4 i Xbox One:

Rywalizacja staje się dostępna dla graczy po osiągnięciu 25 poziomu. Została ona zaprojektowana z myślą o wszystkich, którzy chcieliby wystawić na próbę swoje umiejętności, i stanowi dużo większe wyzwanie niż Szybka gra czy Salon gier. Gracze uzyskają dostęp do tego trybu za pomocą przycisku „Graj” w menu głównym. Wystarczy wybrać Rywalizację i można dołączyć do meczu. Możliwe jest dołączanie solo lub w ekipach. Algorytm dobierania graczy w Overwatch automatycznie znajdzie grę, która najlepiej odpowiada poziomowi umiejętności graczy.

W nagrodę za podjęcie trudu Rywalizacji każdy zawodnik, który rozegra wszystkie mecze klasyfikacyjne podczas sezonu, otrzyma specjalne graffiti oraz ikonę gracza. Ponadto w miarę zwycięstw w meczach w trybie Rywalizacji gracze zdobywają na przestrzeni całego sezonu punkty rywalizacji. Na koniec sezonu również otrzymają pewną pulę punktów (w oparciu o osiągnięte wyniki), które mogą następnie przeznaczyć na złote wersje broni swoich ulubionych postaci.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.