Człowiek się stara, a gra go tak nagradza… Wygrał 21 meczów z rzędu i spadł z rangi

Overwatch 2 ma kompletnie zepsuty system rankedów
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

System rankedów w Overwatch 2 jest chyba zepsuty i to kompletnie. No bo jak in tłumaczyć 21 zwycięstw, jedną porażkę i… spadnięcie z rangi? Nic tu nie ma sensu.

Nie ma się co dziwić, że Overwatch 2 jest uważany za dość kontrowersyjną produkcję, szczególnie przez fanów. Wszak to gra, która zmusiła wielu z nich do zatęsknienia za loot boxami, miała niezwykle problematyczną premierę i oferuje tryb gry “symulator gwałtu” (choć zdarzają się również pozytywne rzeczy). Do listy porażek trzeba dopisać kolejną; chodzi tym razem o zepsuty system gier rankingowych.

Overwatch 2 z niedziałającym systemem rankedów

Sam w Overwatch 2 gram głównie w rankedy i nie mam pojęcia czemu. Chyba po prostu faktycznie mam w sobie coś z masochisty i lubię, gdy nieżywy twór zadaje mi jak najbardziej dotkliwy ból. “Jedynkę” po wielu latach porzucił przez toksyczną społeczność i wywoływanie u mnie emocji, o jakie sam siebie nie podejrzewałem. Być może z “dwójką” będę musiał zrobić tak samo.

Jeden z graczy na Reddicie informuje o kuriozalnym bugu (chyba?), który dotyczy gier rankingowych. Okazuje się, że cały system potencjalnie zupełnie nie działa. No bo przecież jak inaczej wytłumaczyć 21 zwycięstw zakończonych, de facto, porażką?

Internauta donosi, że przed paroma dniami przegrał z rzędu około 10 gier, w związku z czym spadł z rangi Masters 5 do Diamond 3. Zrozumiałe – tak to się przecież kończy. Jednak później los się do niego odwrócił. Następnego dnia wygrał z rzędu wszystkie rozgrywane przez siebie mecze, lecz pozostał w tej samej randze. Później znów wygrał parę meczów z rzędu (łącznie było ich przez te dni 21), ale jeden przegrał. Finalnie spadł do rangi Diamond 4. Rozumiecie coś z tego? Bo ja kompletnie nie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie