Overwatch 2 - bohaterowie

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Overwatch 2 pojawi się na wielu platformach, ale twórcy pójdą na pewne kompromisy

Blizzard nie rezygnuje z wydania Overwatch 2 na każdej istotnej platformie. Niestety, niektóre wersje gry mogą być trochę ograniczone. Największe wątpliwości budzi port na Nintendo Switch.

O premierze „nowego” Overwatch na razie jest dość cicho. Blizzard co prawda dzieli się nowymi informacjami o grze, ale fani marki mają prawo odczuwać spory niedosyt.

Niedawno na forum Reddit gry odbyła się sesja AMA z deweloperami. Jeden z nich, John Lafleur, odpowiedział na pytanie dotyczące wersji na Switcha. Dowiedzieliśmy się, że Overwatch 2 ukaże się na konsoli Nintendo, ale może posiadać pewne ograniczenia w kwestii oprawy.

Ponieważ od czasu premiery Overwatch sprzęt (gamingowy – red. ) uległ rozwinięciu, rozbudowujemy silnik OW2 o kolejne funkcje z wyższej półki. Pracujemy też ciężko, aby upewnić się, że wszystkie nasze platformy będą miały najlepsze doświadczenia, nawet w PvE.
Switch jest nieco bardziej wymagający niż inne (platformy – red. ), więc będziemy musieli pójść na pewne kompromisy. Z tego powodu, niektóre z ulepszeń wizualnych z wyższej półki mogą nie być tam obecne. Skupimy się na tym, aby wszystkie elementy związane z rozgrywką zostały najpierw wprowadzone, a następnie zaakcentujemy je dodatkowymi funkcjami tak bardzo, jak to tylko możliwe.

– napisał John Lafleur w trakcie sesji AMA na forum Reddit

Jakby nie patrzeć, było to do przewidzenia. Dodatkowo chyba nikt się nie zdziwi, jeśli wersje gry na PS4 i Xbox One również będą nieco odstawać względem tych na PC, PS5 i Xbox Series X oraz S. Niemniej posiadacze Switcha przywykli, że dostają troszkę okrojone wydania największych gier multiplatformowych.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się