Overwatch 2 z ambitnymi planami na rozwój. Blizzard ujawnia harmonogram

Overwatch 2 - bohaterowie
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Niedawno poznaliśmy datę premiery Overwatch 2. Teraz Blizzard ujawniło konkretne plany na rozwój wyczekiwanej produkcji po debiucie.

Overwatch 2 będzie bazowało na sezonach, które możecie kojarzyć z innych popularnych produkcji multiplayer. Sezony będą się zmieniać co 9 tygodni, a każdy z nich zaoferuje pakiet nowej zawartości w ramach darmowych aktualizacji i przepustek bojowych. Nowa postać ma pojawiać się raz na dwa sezony, czyli co 18 tygodni.

Wraz ze startem rozgrywek, 4 października, w grze ruszy pierwszy sezon. Zawrze on sobie 3 nowe postacie, 6 świeżych map, ponad 30 skórek, mitycznego skina, przepustkę bojową oraz kolejny tryb rozgrywki. Oczywiście do gry trafi też cała zawartość z pierwszego Overwatch.

6 grudnia rozpocznie się drugi sezon rozgrywek. Do gry trafi jedna postać (tank), mapa, kolejne 30 skórek, nowa przepustka bojowa i jeszcze jeden mityczny skin.

W 2023 roku również nie zabraknie nowości. Kolejne sezony mają wprowadzić nowych bohaterów, mapy, tryby rozgrywki, przepustki bojowe i skórki. W nieujawnionym jeszcze terminie zadebiutuje też tryb PvE, w którym gracze będą mogli poznać historię świata Overwatch i zmierzyć się ze sterowanymi przez sztuczną inteligencję przeciwnikami.

Spędziłem z Overwatch dziesiątki, jeśli nie setki godzin i nie ukrywam, że nie mogę się doczekać premiery kontynuacji. Największym problemem pierwszej produkcji był brak regularnych dostaw świeżych zawartości i wygląda na to, że Blizzard wyciągnęło z tego lekcję. Mam nadzieję, że słynne studio tym razem nie rozczaruje swoich fanów.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie