Blizzard podsumowuje pierwszy tydzień bety Overwatch 2. Jest nieźle, ma być lepiej

Overwatch 2 - bohaterowie gry
Newsy PC

Beta do Overwatch 2 już ruszyła. Po pierwszym tygodniu twórcy zapowiadają zmiany i reagują na sugestie graczy.

Wyczekane testy wystartowały w ubiegłym tygodniu, a już dziś możemy się dowiedzieć, jakie zmiany zostaną wprowadzone. Blizzard planuje całą serię cotygodniowych wpisów, w których przybliży podejście i opowie nieco więcej o nowych możliwościach w grze. W każdej odsłonie twórcy skupiają się zapewne na nieco innych kwestiach; z tego względu w pierwszym tygodniu testów zwrócono uwagę m.in. na wypróbowanie nowej liczebności grup, nowych map, a także ogólne zbalansowanie rozgrywek. Wśród graczy biorących udział w becie sprawdził się zwłaszcza pierwszy z pomysłów; Blizzard podkreśla, że rozgrywki 5 na 5 rzeczywiście zostały ciepło przyjęte.

W Overwatch 2 znajdziemy m.in. nowe mapy, odświeżone postaci, jedną nieznaną dotychczas bohaterkę, a także nowe tryby i systemy rozgrywki. Niespotykana dotychczas była choćby możliwość grania 5v5 – w pierwszej części użytkownicy zbierali się w grupy sześcioosobowe. Gracze natkną się tu również na odnowiony ekran statystyk, które będą lepiej odzwierciedlały całą rozgrywkę.

Jak na razie beta jest dostępna wyłącznie dla graczy PC. Blizzard zapowiada jednak, że nie zapomina również o konsolowcach; ci będą mogli zapewne wziąć udział w dalszych testach.

O ile sama beta jest całkiem dobrym znakiem dla nowego Overwatcha, to na pełną wersję gry niestety zaczekamy. Blizzard zmaga się obecnie z licznymi problemami i wiadomo już, że tytuł nie wyjdzie na czas. Już w zeszłym roku twórcy ujawnili, że na druga część strzelanki może ukazać się dopiero w 2023.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie