Oto najnowsze wyniki sprzedaży konsol

Sprawdźcie, kto dominuje na ogromnym amerykańskim rynku.

Z danych za czerwiec jasno wynika, że to PS4 jest najlepiej sprzedającą się konsolą do gier. Zresztą od około 6 miesięcy nie schodzi z pierwszej pozycji. Jednak coraz bardziej depcze jej po piętach Microsoft z Xboksem One. Ten w porównaniu do maja, podwoił sprzedaż. Wszystko dzięki nowemu zestawowi bez Kinceta i jednoczesnej obniżce ceny aż o 100 dolarów. Pisaliśmy o tym tutaj.

Co interesujące, z najnowszych danych wynika, że także Nintendo radzi sobie coraz lepiej. W porównaniu do maja, Wii U zanotowało 233 procentowy wzrost sprzedaży. Naturalnie duża w tym zasługa Mario Kart 8. Naszą recenzję tej gry możecie z kolei znaleźć w tym miejscu. Ponadto okazuje się, że dzięki wprowadzeniu Mario Kart 8 na rynek, ogólna sprzedaż oprogramowania na Wii U wzrosła aż o 373 procent. Zresztą samo MK 8 było drugą najlepiej sprzedającą się grą w USA. W czerwcu znalazło aż 470 tysięcy nabywców. Pierwsze miejsce przypadło Watch Dogs.


Dodatkowo dane pokazują, że także 3DS ma się dobrze i chyba czerwiec był w ogóle bardzo dobrym miesiącem dla wyników sprzedażowych konsol. W porównaniu do maja udało się sprzedać o 55 procent więcej przenośnej konsoli Nintendo niż w czerwcu.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

1 Shares
Share1
+1
Tweet