Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Othercide, taktyczny RPG z armią kobiet, ma datę premiery i nowy zwiastun

Tytuł od Lightbulb Crew ma zadebiutować na PC, PS4 i Xboksie One już 28 lipca. Później planowana jest też premiera RPG-a na Switcha.

O Othercide mieliśmy okazję usłyszeć już kilka miesięcy temu. Teraz twórcy ujawniają dokładną datę debiutu produkcji na PC i główne konsole, przy okazji publikując nowy trailer.

Othercide to tytuł autorstwa Lightbulb Crew, w którym siły mroku zwyciężają ludzkość. Jedyną nadzieją ludzi będzie armia Córek – najlepszych wojowniczek w dziejach. Staniemy na czele oddziału i będziemy walczyć ze złem. Każda z Córek ma posiadać indywidualny zestaw umiejętności, który wykorzysta zarówno w ataku, jak i obronie, niejednokrotnie narażając życie dla koleżanek z drużyny. Nasze decyzje podczas starć wpłyną na późniejsze zachowanie bohaterek i ich stan ducha.

Produkcja zaoferuje system walki turowej, który przywodzi na myśl XCOM-a. Lightbulb Crew obiecuje jednakże, że rozgrywka w Othercide będzie bardziej dynamiczna w porównaniu do tytułu od Firaxis Games.

Gra ma bardzo mroczny klimat i specyficzną oprawę wizualną, w której ciemność miesza się ze szkarłatem – co zresztą widać na poniższym trailerze.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się