Orisa nową bohaterką w Overwatch – zwiastun i przegląd umiejętności

Opancerzony czworonożny robot zaprojektowany przez genialną 11-letnią wynalazczynię Efi Oladele.

Blizzard ujawnił szczegóły dotyczące nowej postaci, która zmierza do Overwatch. To naprawdę wielki robot nazwany Orisa. Maszyna została zbudowana przez małą dziewczynkę Efi Oladele, którą mogliśmy poznać już w zeszłym tygodniu.

Jak podkreślają deweloperzy, Orisa powstała z przeznaczonych na złom fragmentów robotów obronnych OR15, zatem wciąż uczy się optymalnego działania. Poniżej wrzucamy trailer bohaterki oraz opis umiejętności, który został przedstawiony na oficjalnej stronie Overwatch. Postać można już sprawdzać na serwerach testowych gry.

Orisa w  Overwatch – umiejętności

Główną bronią Orisy jest jej szybkostrzelny Miotacz Fuzyjny – działko automatyczne o znacznym zasięgu, zachowujące celność nawet na spory dystans. Ma jednak swoją wadę, gdyż podczas strzelania z niego Orisa porusza się wolniej. Alternatywny tryb ataku – Stać! – wystrzeliwuje ładunek grawitonowy przez całą mapę, który spowalnia pobliskich wrogów, a następnie przyciąga ich do siebie w chwili detonacji.

Zdolność Orisy Umocnienie zwiększa jej parametry obronne, redukując otrzymywane obrażenia i na krótki czas zapewniając jej nieustępliwość. Orisa może rzucać urządzenie, które tworzy zakrzywioną, nieruchomą Barierę Ochronną idealną do zatrzymywania pocisków i ochrony innych członków drużyny. I wreszcie superzdolność Orisy, Turbodoładowanie, zapewnia sojusznikom w zasięgu jej działania wzmocnienie, które zwiększa obrażenia zadawane drużynie wroga.

Orisa skupiona na obronie

Orisa to szósty tank wśród bohaterów w Overwatch. Styl gry tą postacią, tak jak i jej oprogramowanie, jest skupiony na obronie. Orisa jest skonstruowana tak, aby być opoką dla całej drużyny, a jej zdolności służą ochronie i wspomaganiu grupy pobliskich sojuszników. Jej Bariera Ochronna zapewnia osłonę, za którą można się schować, kiedy trzeba przeć naprzód, a jej superzdolność Turbodoładowanie motywuje innych bohaterów z drużyny do pozostawania blisko niej i do koordynacji ataku.

Miotacz Fuzyjny Orisy potrafi zadawać spore obrażenia, jednak równie dobrze sprawdza się w prowadzeniu ognia zaporowego. Choć jej Bariera Ochronna nie jest tak trwała jak chociażby osłona Reinhardta, to po jej włączeniu Orisa może zajmować się czymś innym.

Chcecie wiedzieć więcej? Oglądajcie poniższy materiał z opisem postaci:

Źródło: playoverwatch.com, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.