Overwatch – mała dziewczynka Efi Oladele nową bohaterką czy twórczynią kolejnego bohatera?

Blizzard przedstawia genialną jedenastolatkę.

Na oficjalnej witrynie Overwatch pojawił się fikcyjny wywiad z Efi Oladele. Na przestrzeni ostatniego roku zgromadziła ona na swoim koncie wiele imponujących osiągnięć w dziedzinie robotyki i sztucznej inteligencji, ale chyba największe wrażenie robi fakt, że Efi ma dopiero jedenaście lat. W uznaniu dla swych dokonań w zeszłym miesiącu otrzymała prestiżowy „grant dla geniuszy” ufundowany przez Fundację Adawe. Nie ulega wątpliwości, że warto śledzić rozwój jej kariery – czytamy we wstępie krótkiej rozmowy z dziewczynką.

Wywiad zdradza, że jedenastoletnia Efi Oladele potrafi konstruować drony oraz roboty, a jej marzeniem jest zbudować coś, co zapewni nam bezpieczeństwo, jak nowe OR15.

Nasuwa się oczywiście pytanie – czy mała Efi Oladele będzie nową postacią w Overwatch? Niektórzy twierdzą, że to jak najbardziej możliwe, choć szczerze mówiąc, ciężko uwierzyć, że Blizzard zdecyduje się na wysłanie jedenastolatki do walki. Bardziej prawdopodobnym jest trop, iż mała będzie twórcą kolejnej nowej postaci – inteligentnego robota, czyli wspomnianego OR15.

Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?

Oto pełny wpis z witryny Overwatch:

Numbani, jedno z czołowych centrów odkryć i badań naukowych na świecie, wita w swych szeregach kolejny błyskotliwy umysł – Efi Oladele. Na przestrzeni ostatniego roku zgromadziła ona na swoim koncie wiele imponujących osiągnięć w dziedzinie robotyki i sztucznej inteligencji, ale chyba największe wrażenie robi fakt, że Efi ma dopiero jedenaście lat. W uznaniu dla swych dokonań w zeszłym miesiącu otrzymała prestiżowy „grant dla geniuszy” ufundowany przez Fundację Adawe. Nie ulega wątpliwości, że warto śledzić rozwój jej kariery.

Przygotowując „Spotlight on Numbani” na ten tydzień, mieliśmy okazję spotkać się z Efi i dowiedzieć czegoś więcej o niej samej i jej planach na przyszłość.

Moje gratulacje, Efi. To ogromny, ale zasłużony zaszczyt. Jak się z tym czujesz?

Niesamowicie! W ogóle się tego nie spodziewałam, więc była to dla mnie duża niespodzianka. Na początku myślałam, że to żart, jak jeden z tych, które robią mi znajomi. Choć minął już tydzień, wciąż trudno mi uwierzyć, że to prawda, ale bardzo się cieszę. To dużo lepsze niż wygrana na targach nauki.

Jak zaczęła się twoja przygoda z robotami i sztuczną inteligencją?

Od zawsze mnie to interesowało. Kiedy mama i tata kupili mi mój pierwszy zestaw do robotyki, całkowicie pochłonęło mnie składanie małych dronów. Z czasem nabrałam wprawy i zaczęłam budować roboty, żeby wyręczały mnie w obowiązkach i pracach domowych. Moi rodzice uważają, że oszukuję… To nie fair! (śmiech)

Chcę tworzyć rzeczy, które sprawią, że nasze życie będzie lepsze. Natomiast moim marzeniem jest kiedyś zbudować coś, co zapewni nam bezpieczeństwo, jak nowe OR15! To byłoby coś wspaniałego.

To niesamowite, ile udało ci się osiągnąć w tak młodym wieku! Jak ty to robisz?

Nie bardzo wiem, jak odpowiedzieć na to pytanie. Samo mi to przychodzi! Mam szczęście, że moi rodzice jakoś to wszystko znoszą. Z robotami jest spory bałagan. No i nie są tanie.

Skoro jesteśmy przy pieniądzach – wiesz już, na co przeznaczysz swój grant? Nowy komputer? Czesne za studia?

Mam pewien pomysł…

Nie uchylisz rąbka tajemnicy?

Na razie nie… ale żeby uczcić nagrodę rodzice zabierają mnie na wycieczkę! Po raz pierwszy polecę samolotem, więc już nie mogę się doczekać.

Źródło: playoverwatch.com

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.