Opera GX - cmentarz dla graczy AFK

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

1 komentarz

Tagi:

Opera GX stworzyła wirtualny cmentarz dla graczy

Pewnie znacie te sytuacje, gdy przez długi czas budujecie z kimś internetową relację, np. przy graniu wspólnie w tę samą grę, a potem nagle ten ktoś znika. Opera GX wpadła na pomysł stworzenia cmentarza właśnie dla takich osób.

Choć w pierwszej chwili pomyślałem, że jest to wirtualny cmentarz dla naprawdę zmarłych przyjaciół, których poznaliśmy „w gamingu”, na szczęście inicjatywa twórców tej gamingowej przeglądarki wygląda nieco inaczej. Strona powstała z myślą o jeszcze żyjących graczach, z którymi po prostu nie ma się już kontaktu.

Wystarczy wejść na gamergraveyard.gg, a następnie wyświetlą się Wam już utworzone groby. Możecie także utworzyć komuś własny lub odszukać, czy już przypadkiem Wy lub ktoś inny z Waszego grona znajomych nie został przez kogoś „pogrzebany”.

Opera GX - tworzenie nagrobka - PG

Urozmaiceniem jest opcja dodania daty rozstania się z danym graczem, a także wybrania specyficznej ikony powiązanej z jedną z wielu gier wideo. Wśród listy znajdziecie Minecrafta, Simsy, Tetris oraz nawet GTA. Nie zabrakło także możliwości pozostawienia podpisu. Polecam przejrzeć zawartość cmentarza, ponieważ naprawdę można się uśmiać.

Trzeba przyznać, że Opera GX wpadła na dość nietypowy i jednocześnie zabawny sposób na upamiętnienie swoich byłych przyjaciół ze świata gamingu. W chwili pisania tego tekstu utworzono już blisko 8 000 wirtualnych grobów. Sprawdźcie, czy może przypadkiem ktoś za Wami nie tęskni.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%