Okładka Battlefield 2042 ma zaskakująco wiele wspólnego z Crysisem

battlefield 2042 alternatywna okładka
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Jeżeli chcecie kupić najnowszego Battlefielda w wersji pudełkowej, zapewne już wcześniej skojarzyliście, że okładka gry „z czymś mocno się kojarzy”. Battlefield 2042 ma więcej wspólnego z Crysisem niż myśleliście.

Electronic Arts najwidoczniej uwielbia „recyklingować” swoje stare okładki. Nowy BF świetnym tego przykładem.

Battlefield 2042 przypomina Crysis 2

Od premiery najnowszego dzieła od DICE dzieli nas dość mało czasu. Najnowsza sieciowa strzelanka zadebiutuje już 19 listopada i w końcu będziemy mogli przekonać się, czy gra widocznie zmieniła się od czasu kontrowersyjnej bety.

Spoglądając jednak na okładkę BF2042 trudno nie oprzeć się wrażeniu, że „gdzieś już to widziałem”. Zapewne niektórzy z Was już wcześniej dostrzegli jej „oryginał”, ale większość graczy zwróciła uwagę na to dopiero za sprawą posta na Reddicie.

Jednemu z graczy wyświetliły się dwa powiadomienia Xbox’a z obrazkami z Crysis 2 Remastered i BF2042. Dopiero wtedy zauważył, że obydwie okładki są praktycznie identyczne. Postanowił podzielić się swoim spostrzeżeniem z innymi. Choć część uznaje, że wiedziała o tym wcześniej, niektórzy dopiero teraz zdali sobie sprawę z ciekawej „inspiracji”.

Obydwie okładki są niemal identyczne. Żołnierz z Battlefield ustawiony jest praktycznie tak samo, jak główny bohater Crysisa. Obydwaj oglądają się do tyłu, mają ugięte jedno kolano, w jednym ręku dzierżą karabin (czego do tej pory nie rozumiem), a ich druga dłoń swobodnie opada po lewej stronie. Ten „recykling” usprawiedliwiony jest tym, że obydwie marki należą do EA. Najwyraźniej tamtejsi designerzy bardzo lubią podobne motywy. No ale jak coś działa, to po co to zmieniać?

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie