Odludzie – polski survival w Bieszczadach zapowiada się czarująco

VeCube Studio chce zaprosić graczy na prawdziwą lekcję przetrwania. Odludzie hula na silniku Unreal Engine i powinno zadebiutować na komputerach PC w połowie 2020 roku. W planach są również wersje na konsole.

Bieszczadzkie lasy czekają na śmiałków, którzy spróbują przetrwać w niegościnnych warunkach. Nie mówimy jednak o wyjeździe na survival w góry, tylko powstającej grze Odludzie od VeCube Studio.

Odludzie nie będzie grą akcji, gdzie chwycimy za łuk czy kuszę i ruszymy w dzicz polować na zwierzęta. To rasowy survival, w którym mamy zmagać się z przyrodą, lecz nie tylko. Twórca gry zapowiada ciekawą fabułę oraz zagadki polegające np. na naprawie różnych mechanizmów, jak stara drewniana winda, która nie ruszy, dopóki nie odnajdziemy brakującego przełącznika. Wiadomo też, że w grze znajdzie się system dnia i nocy. Niektóre z miejsc będziemy musieli przemierzać przy świetle księżyca. Trzeba będzie również zadbać o to, aby zapewnić sobie światło podczas pełnego mroku – tłumaczy deweloper w jednym z wpisów na Facebooku. Czy będą latarki? Trzeba będzie samemu znaleźć elementy i skonstruować światło.

Odludzie – opis gry

Główny bohater tracąc panowanie nad szybowcem opadając trafia do lasu. W wyniku tego incydentu traci przytomność uderzając w pobliskie drzewa. Kiedy ją odzyskuje zdaje sobie sprawę, że telefon jak i radio zostało zniszczone więc czeka go długa wędrówka.

Na drodze napotkamy drapieżniki, m.in. niedźwiedzie, wilki , dziki (w większości naszym zadaniem będzie unikanie kontaktu z nimi; napotkane na drodze będą nas atakować czując się zagrożone) oraz zwierzęta roślinożerne.

W miarę upływu czasu nasz bohater traci siły i szybkość. Połów ryb, zbieranie grzybów (trzeba uważać, ponieważ istnieją również trujące) i owoców leśnych będzie naszym głównym pożywieniem, które po upieczeniu na ognisku uzupełnią naszą kondycję i energię.

Poniżej znajdziecie screeny oraz materiał wideo. Zachęcamy do odwiedzenia profilu gry na Facebooku, gdzie będziecie na bieżąco z wszystkimi informacjami.

Odludzie zapowiada się naprawdę ciekawie. Kibicujemy VeCube Studio i czekamy na konkretny gameplay.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.