Karty graficzne powinny kosztować tyle, co nowe konsole – uważa prezes NVIDIA

Karta NVIDIA RTX
Newsy PC Technologie

Firma NVIDIA to zdecydowanie najpopularniejszy obecnie producent kart graficznych, który oferuje modele sprzętu z zarówno wysokiej, jak i niskiej półki cenowej. Prezes korporacji uważa jednak, że średnia cena karty powinna być równa cenom nowych konsol.

Jen-Hsun Huang twierdzi, że karty graficzne GeForce to właściwie trochę takie konsole w środku komputerów i właśnie dlatego powinny dorównywać cenom sprzętów PlayStation i Xbox. Kontrowersyjna opinia, nieprawdaż?

Zawsze uważaliśmy, że średnia cena sprzedaży GeForce’a powinna być zbliżona do średniej ceny sprzedaży konsoli do gier. I tak powinno to być w tej chwili mniej więcej coś w okolicach 500 dolarów. GeForce to w zasadzie konsola do gier wewnątrz twojego komputera.

– powiedział prezes NVIDIA Jen-Hsun Huang
Źródło: GamingBolt

Choć karty graficzne ze średniej półki cenowej faktycznie kosztują (przynajmniej zgodnie z cenami MSRP) tyle, co konsole, kryzys dostępności na rynku elektroniki sprawił, że nawet ceny „średniaków” drastycznie wzrosły, a w ich cenie mogliśmy nabyć jedynie karty z niższego progu wydajności. Na szczęście obecnie sytuacja prezentuje się już znacznie lepiej.

Firma NVIDIA przygotowuje się do zapowiedzi kolejnej generacji swoich kart graficznych. Prezentacja RTX 4000 ma odbyć się już 20 września tego roku na konferencji GTC, ale na premierę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie