NVIDIA idzie na wojnę o dostępność kart. Firma szykuje sprzęt dla górników kryptowalut

NVIDIA RTX 4000 przeciek
Technologie

Dostępność kart graficznych jest okropnie słaba, więc NVIDIA w końcu reaguje. Firma wypuści specjalne karty CMP Dla górników kryptowalut.

To będzie kiepski rok dla miłośników technologii. Dostępność najnowszych konsol jest okropna i aktualnie najłatwiej kupić je od domorosłych biznesmenów na portalach aukcyjnych, a nie lepiej sprawy się mają w przypadku podzespołów komputerowych.

Osoby pragnące ulepszyć swoje PeCety muszą uzbroić się w cierpliwość lub przepłacić za sprzęt. Póki co o unormowaniu sytuacji możemy co najwyżej pomarzyć. Jeden z producentów kart graficznych rusza na wojnę z kiepską dostępnością.

NVIDIA ograniczy RTX 3060, aby radziły sobie gorzej z kopaniem

Zieloni wypuścili na rynek bardzo dobrze rokującą serią kart RTX 3000. Ich dostępność jest jednak aktualnie zerowa. Wszystkiemu winni są górnicy kryptowalut, którzy wykupują bądź co bądź gamingowe karty.

Producent postanowił podjąć rękawice i szykuje się do ofensywy. Najpierw zapowiedziano powrót starszych modeli kart do magazynów, a teraz przygotowano kolejne rozwiązanie.

Jesteśmy graczami na wskroś. Mamy obsesję na punkcie nowych funkcji gier, nowych architektur, nowych gier i technologii. Zaprojektowaliśmy układy GPU GeForce dla graczy, a gracze domagają się więcej. Procesory graficzne NVIDIA są jednak programowalne. Użytkownicy nieustannie odkrywają dla nich nowe zastosowania, od symulacji pogody i sekwencjonowania genów po naukę i robotykę. Jednym z nich jest wydobywanie kryptowalut. Wraz z premierą GeForce RTX 3060 25 lutego robimy ważny krok, aby upewnić się, że układy GPU GeForce trafią w ręce graczy.

– czytamy na stronie NVIDII

Karty RTX 3060 zadebiutują z ograniczeniami w sterownikach. Będą one radzić sobie gorzej z kopaniem kryptowalut. Oprogramowanie karty wykryje, że jej posiadacz wykorzystuje sprzęt do kopania i ograniczy hash rate jego karty.

RTX 3060 to karta ze średniej półki i firma słusznie obawia się, że będzie ona idealnym zakupem dla górników kryptowalut. Ograniczenie sprzętu w ten sposób nie wpłynie na płynność działania gier.

NVIDIA szykuje też specjalny sprzęt dla górników kryptowalut

Przystosowanie jednej karty nie będzie jednak skuteczne w większej skali. Dlatego NVIDIA szykuje też specjalne karty CMP dla osób wydobywających kryptowaluty. Na rynku pojawią się póki co cztery różne modele sprzętu:

  • 30HX – 1 kwartał bieżącego roku
  • 40HX – 1 kwartał bieżącego roku
  • 50HX – 2 kwartał bieżącego roku
  • 90HX – 2 kwartał bieżącego roku

Ich szczegółową specyfikację znajdziecie na stronie NVIDII. Cena kart CMP od zielonych nie jest jeszcze znana.

Myślę, że to genialne rozwiązanie i NVIDII należy się ogromna pochwała. Oczywiście rynek kart graficznych nie wróci do normalności zbyt szybko, ale z pewnością doczekamy się poprawy sytuacji. Być może podzespoły kupimy w standardowych cenach szybciej niż myśleliśmy.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie