NVIDIA RTX 3090 Ti - Jeff Fisher

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

RTX 3090 Ti oficjalnie zaprezentowana. Potwierdzono wielką moc urządzenia

NVIDIA oficjalnie zaprezentowała kartę graficzną RTX 3090 Ti. Specyfikacja układu w porównaniu do swojego pierwowzoru jest o kilka-kilkanaście procent lepsza w przypadku wielu parametrów.

Wczoraj w ramach CES 2022 odbył się pokaz NVIDIA, który poprowadził sam Jeff Fisher – Senior Vice President wymienionej firmy. Zaprezentowano szereg najróżniejszych nowości technologicznych, w tym RTX-a 3090 Ti. GPU jest ulepszoną wersją swojej starszej wersji bez „Ti” w nazwie.

Potwierdziła się większość specyfikacji, która przeciekła do sieci za pośrednictwem serwisu VideoCardz. Niestety, dalej nie jest znana dokładna data premiery sprzętu, choć według wcześniejszych informacji model miał się pojawić w sprzedaży jeszcze w styczniu.

Podobnie wygląda sytuacja w związku z ceną urządzenia. Warto jednak pamiętać, że rekomendowana cena RTX-a 3090 to 1 499 dolarów (ok. 6 059 zł), więc warto spodziewać się za model Ti te kilkaset dolarów więcej. Przykładowo RTX 3080 kosztuje 699 dolarów, a jego wariant Ti już 1 199 dolarów. Jak widać, przebicie o aż 500 dolarów. Spodziewałbym się właśnie i podobnej sytuacji w tym omawianego wariantu ze wczorajszej prezentacji.

Dla zainteresowanych linkuję poniżej do nagrania z całego pokazu:

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się